Vernepleie
Universitetet i Agder
- Studiested
- Grimstad
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 49,4↑ 2,1 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 43,0↑ 0,9 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 49.4 | 43.0 | 870 | 159 | Mangler data | Mangler data | 50 | 17,4 |
| 2025 | 47.3 | 42.1 | 792 | 169 | 369 | 62 | 50 | 15,84 |
| 2024 | 47.3 | 39.9 | 743 | 166 | 303 | 56 | 50 | 14,86 |
| 2023 | 50.8 | 42.4 | 838 | 207 | 397 | 76 | 50 | 16,76 |
| 2022 | 50.0 | 41.8 | 869 | 171 | 378 | 58 | 50 | 17,38 |
| 2021 | 50.8 | 44.6 | 1 160 | 252 | 501 | 87 | 50 | 23,2 |
| 2020 | 50.2 | 43.9 | 1 286 | 241 | 580 | 89 | 50 | 25,72 |
| 2019 | 49.6 | 42.3 | 1 200 | 233 | 469 | 87 | 47 | 25,53 |
| 2018 | 49.9 | 42.4 | 1 076 | 203 | 469 | 74 | 47 | 22,89 |
| 2017 | 50.3 | 40.8 | 1 095 | 229 | 430 | 72 | 47 | 23,3 |
| 2016 | 47.6 | 40.8 | 1 062 | 196 | 438 | 64 | 35 | 30,34 |
| 2015 | 46.1 | 38.8 | 793 | 163 | 311 | 43 | 35 | 22,66 |
| 2014 | 45.7 | 41.2 | 725 | 172 | 309 | 76 | 30 | 24,17 |
| 2013 | 45.8 | 37.9 | 650 | 153 | 265 | 49 | 30 | 21,67 |
| 2012 | 46.0 | 37.9 | 591 | 119 | 236 | 41 | 30 | 19,7 |
| 2011 | 45.6 | 37.1 | 528 | 129 | 203 | 46 | 30 | 17,6 |
| 2010 | 43.9 | 36.3 | 532 | 134 | 212 | 46 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 38.0 | Alle kvalifiserte kom inn | 339 | 73 | 102 | 14 | 30 | 11,3 |
| 2008 | 41.5 | 34.6 | 339 | 75 | Mangler data | Mangler data | 30 | 11,3 |
| 2007 | 40.9 | 34.8 | 334 | 75 | Mangler data | Mangler data | 30 | 11,13 |
| 2006 | 43.1 | 38.5 | 408 | 103 | Mangler data | Mangler data | 30 | 13,6 |
| 2005 | 44.9 | 35.5 | 473 | 141 | Mangler data | Mangler data | 30 | 15,77 |
| 2004 | 46.0 | 34.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 43.3 | 30.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 42.1 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | Ikke oppgitt | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 41.5 | 35.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.