Vernepleie
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 47,8→ 0,0 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 43,2↓ 1,0 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 47.8 | 43.2 | 1 398 | 238 | Mangler data | Mangler data | 100 | 13,98 |
| 2025 | 47.8 | 44.2 | 1 287 | 244 | 730 | 136 | 100 | 12,87 |
| 2024 | 46.1 | 42.3 | 1 366 | 258 | 782 | 130 | 100 | 13,66 |
| 2023 | 48.0 | 43.6 | 1 393 | 253 | 712 | 110 | 100 | 13,93 |
| 2022 | 47.2 | 43.1 | 1 353 | 260 | 686 | 121 | 100 | 13,53 |
| 2021 | 50.3 | 44.6 | 1 734 | 328 | 817 | 119 | 100 | 17,34 |
| 2020 | 49.9 | 44.3 | 2 140 | 413 | 1 067 | 172 | 100 | 21,4 |
| 2019 | 48.2 | 41.8 | 1 996 | 381 | 886 | 156 | 100 | 19,96 |
| 2018 | 48.0 | 40.5 | 1 855 | 336 | 802 | 117 | 100 | 18,55 |
| 2017 | 48.0 | 41.1 | 1 685 | 313 | 757 | 105 | 100 | 16,85 |
| 2016 | 46.7 | 40.8 | 1 611 | 339 | 710 | 136 | 100 | 16,11 |
| 2015 | 45.2 | 38.3 | 1 338 | 283 | 578 | 107 | 110 | 12,16 |
| 2014 | 44.0 | 34.1 | 1 217 | 232 | 489 | 74 | 110 | 11,06 |
| 2013 | 44.4 | 35.8 | 1 177 | 279 | 445 | 84 | 110 | 10,7 |
| 2012 | 43.4 | 34.2 | 1 201 | 264 | 430 | 68 | 115 | 10,44 |
| 2011 | 42.6 | 34.4 | 1 090 | 214 | 427 | 66 | 115 | 9,48 |
| 2010 | 43.2 | 33.6 | 948 | 196 | 344 | 51 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 42.7 | 32.4 | 906 | 168 | 316 | 39 | 72 | 12,58 |
| 2008 | 43.1 | 37.7 | 743 | 138 | Mangler data | Mangler data | 72 | 10,32 |
| 2007 | 44.6 | 39.6 | 836 | 148 | Mangler data | Mangler data | 72 | 11,61 |
| 2006 | 44.9 | 38.9 | 826 | 154 | Mangler data | Mangler data | 72 | 11,47 |
| 2005 | 46.1 | 38.6 | 886 | 162 | Mangler data | Mangler data | 82 | 10,8 |
| 2004 | 45.8 | 37.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 44.3 | 33.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.