Tannpleie
Universitetet i Oslo
- Studiested
- Oslo
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 55,3↑ 1,7 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 45,5↑ 1,1 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 55.3 | 45.5 | 1 416 | 173 | Mangler data | Mangler data | 24 | 59 |
| 2025 | 53.6 | 44.4 | 1 317 | 206 | 563 | 58 | 24 | 54,88 |
| 2024 | 54.0 | 46.1 | 1 403 | 194 | 602 | 68 | 24 | 58,46 |
| 2023 | 52.8 | 45.9 | 1 173 | 162 | 530 | 43 | 24 | 48,88 |
| 2022 | 55.4 | 47.6 | 1 239 | 170 | 611 | 55 | 24 | 51,63 |
| 2021 | 54.5 | 48.0 | 1 097 | 137 | 482 | 42 | 24 | 45,71 |
| 2020 | 54.4 | 48.4 | 1 200 | 168 | 550 | 61 | 24 | 50 |
| 2019 | 51.8 | 45.0 | 1 127 | 141 | 502 | 58 | 24 | 46,96 |
| 2018 | 54.8 | 44.2 | 1 127 | 154 | 494 | 52 | 24 | 46,96 |
| 2017 | 50.8 | 42.3 | 905 | 125 | 360 | 35 | 24 | 37,71 |
| 2016 | 51.6 | 45.2 | 992 | 161 | 341 | 33 | 24 | 41,33 |
| 2015 | 51.2 | 44.3 | 1 061 | 151 | 405 | 37 | 24 | 44,21 |
| 2014 | 52.3 | 43.6 | 864 | 127 | 324 | 28 | 24 | 36 |
| 2013 | 51.7 | 44.8 | 905 | 146 | 325 | 34 | 24 | 37,71 |
| 2012 | 53.0 | 43.7 | 867 | 138 | 307 | 33 | 24 | 36,13 |
| 2011 | 54.2 | 42.7 | 761 | 136 | 269 | 29 | 24 | 31,71 |
| 2010 | 52.8 | 42.6 | 804 | 115 | 291 | 20 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 50.7 | 44.7 | 717 | 134 | 229 | 29 | 24 | 29,88 |
| 2008 | 53.2 | 49.4 | 693 | 126 | Mangler data | Mangler data | 24 | 28,88 |
| 2007 | 53.0 | 45.8 | 756 | 124 | Mangler data | Mangler data | 24 | 31,5 |
| 2006 | 53.0 | 47.9 | 755 | 122 | Mangler data | Mangler data | 24 | 31,46 |
| 2005 | 54.1 | 48.4 | 774 | 133 | Mangler data | Mangler data | 24 | 32,25 |
| 2004 | 51.7 | 43.2 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 50.2 | 41.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 45.8 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 42.3 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 41.4 | Alle kvalifiserte kom inn | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.