Sykepleie, Vestfold
Universitetet i Sørøst-Norge
- Studiested
- Vestfold
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 43,6↑ 0,1 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 33,6↑ 4,8 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 43.6 | 33.6 | 1 356 | 344 | Mangler data | Mangler data | 165 | 8,22 |
| 2025 | 43.5 | 28.8 | 1 182 | 377 | 403 | 97 | 165 | 7,16 |
| 2024 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 966 | 294 | 237 | 62 | 165 | 5,85 |
| 2023 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 998 | 204 | 273 | 46 | 165 | 6,05 |
| 2022 | 42.6 | Alle kvalifiserte kom inn | 1 407 | 269 | 510 | 91 | 160 | 8,79 |
| 2021 | 47.8 | 40.5 | 1 786 | 382 | 675 | 130 | 160 | 11,16 |
| 2020 | 47.4 | 39.6 | 1 612 | 358 | 476 | 84 | 150 | 10,75 |
| 2019 | 46.1 | 39.2 | 1 997 | 405 | 548 | 96 | 150 | 13,31 |
| 2018 | 46.8 | 39.6 | 1 762 | 435 | 762 | 149 | 150 | 11,75 |
| 2017 | 47.6 | 38.6 | 1 581 | 423 | 541 | 115 | 150 | 10,54 |
| 2016 | 45.5 | 38.7 | 1 462 | 385 | 492 | 123 | 150 | 9,75 |
| 2015 | 44.2 | 35.6 | 1 502 | 379 | 457 | 98 | 150 | 10,01 |
| 2014 | 43.2 | 35.8 | 1 280 | 345 | 414 | 107 | 150 | 8,53 |
| 2013 | 43.4 | 33.5 | 1 138 | 311 | 362 | 76 | 150 | 7,59 |
| 2012 | 40.6 | 29.6 | 1 066 | 259 | 349 | 71 | 129 | 8,26 |
| 2011 | 41.3 | 33.5 | 909 | 258 | 315 | 86 | 129 | 7,05 |
| 2010 | 43.4 | 32.3 | 1 005 | 275 | 337 | 69 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 40.9 | 33.0 | 1 037 | 272 | 354 | 79 | Mangler data | Mangler data |
| 2008 | 39.3 | 33.9 | 929 | 200 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2007 | 41.3 | 34.7 | 953 | 250 | Mangler data | Mangler data | 120 | 7,94 |
| 2006 | 45.1 | 34.9 | 1 002 | 260 | Mangler data | Mangler data | 140 | 7,16 |
| 2005 | 45.3 | 37.3 | 945 | 275 | Mangler data | Mangler data | 140 | 6,75 |
| 2004 | 50.0 | 40.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 47.9 | 39.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 46.8 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 47.2 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 44.3 | 38.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.