Sykepleie, Trondheim
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 52,7→ 0,0 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 48,4↓ 0,6 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 52.7 | 48.4 | 3 895 | 913 | Mangler data | Mangler data | 250 | 15,58 |
| 2025 | 52.7 | 49.0 | 4 295 | 1 051 | 2 842 | 638 | 250 | 17,18 |
| 2024 | 51.7 | 48.7 | 3 409 | 871 | 2 042 | 473 | 250 | 13,64 |
| 2023 | 51.8 | 49.6 | 3 365 | 839 | 2 105 | 495 | 250 | 13,46 |
| 2022 | 52.1 | 49.2 | 3 329 | 790 | 2 063 | 451 | 270 | 12,33 |
| 2021 | 54.8 | 51.1 | 4 364 | 1 020 | 2 701 | 562 | 260 | 16,78 |
| 2020 | 54.0 | 50.2 | 5 006 | 1 140 | 3 013 | 612 | 240 | 20,86 |
| 2019 | 52.9 | 49.4 | 3 958 | 984 | 2 259 | 486 | 238 | 16,63 |
| 2018 | 54.0 | 49.3 | 4 734 | 1 139 | 2 817 | 616 | 202 | 23,44 |
| 2017 | 52.2 | 48.0 | 4 802 | 1 216 | 2 808 | 613 | 238 | 20,18 |
| 2016 | 51.7 | 47.3 | 5 081 | 1 224 | 2 791 | 566 | 238 | 21,35 |
| 2015 | 49.6 | 44.8 | 3 531 | 982 | 1 896 | 449 | 238 | 14,84 |
| 2014 | 48.0 | 43.2 | 2 969 | 826 | 1 499 | 341 | 238 | 12,47 |
| 2013 | 48.0 | 43.9 | 2 899 | 778 | 1 437 | 356 | 230 | 12,6 |
| 2012 | 48.0 | 42.9 | 2 948 | 826 | 1 455 | 348 | 238 | 12,39 |
| 2011 | 46.6 | 42.5 | 2 653 | 768 | 1 316 | 329 | 239 | 11,1 |
| 2010 | 47.2 | 41.9 | 2 650 | 755 | 1 365 | 322 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 49.9 | 45.5 | 2 916 | 821 | 1 346 | 285 | 147 | 19,84 |
| 2008 | 48.5 | 46.6 | 2 520 | 710 | Mangler data | Mangler data | 212 | 11,89 |
| 2007 | 49.6 | 45.7 | 2 536 | 786 | Mangler data | Mangler data | 212 | 11,96 |
| 2006 | 50.5 | 45.2 | 2 536 | 779 | Mangler data | Mangler data | 221 | 11,48 |
| 2005 | 50.0 | 44.4 | 2 500 | 779 | Mangler data | Mangler data | 225 | 11,11 |
| 2004 | 51.5 | 46.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 48.6 | 43.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.