Sykepleie, Stord, høst
Høgskulen på Vestlandet
- Studiested
- Stord
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 37,6↑ 1,6 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 35,9↑ 0,9 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 37.6 | 35.9 | 696 | 78 | Mangler data | Mangler data | 70 | 9,94 |
| 2025 | 36.0 | 35.0 | 593 | 81 | 242 | 24 | 62 | 9,56 |
| 2024 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 477 | 64 | 154 | 19 | 62 | 7,69 |
| 2023 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 588 | 76 | 209 | 15 | 92 | 6,39 |
| 2022 | 37.3 | 35.3 | 942 | 116 | 362 | 35 | 92 | 10,24 |
| 2021 | 45.4 | 41.5 | 1 332 | 145 | 565 | 63 | 92 | 14,48 |
| 2020 | 44.8 | 41.3 | 1 282 | 145 | 490 | 42 | 92 | 13,93 |
| 2019 | 44.2 | 38.4 | 1 253 | 146 | 389 | 41 | 92 | 13,62 |
| 2018 | 46.0 | 40.9 | 1 460 | 187 | 641 | 54 | 92 | 15,87 |
| 2017 | 45.2 | 40.0 | 1 588 | 222 | 636 | 69 | 90 | 17,64 |
| 2016 | 43.8 | 38.3 | 1 306 | 177 | 523 | 68 | 90 | 14,51 |
| 2015 | 41.5 | 35.9 | 875 | 146 | 340 | 52 | 90 | 9,72 |
| 2014 | 39.0 | 34.1 | 735 | 143 | 328 | 51 | 90 | 8,17 |
| 2013 | 37.9 | 32.1 | 658 | 113 | 243 | 36 | 90 | 7,31 |
| 2012 | 35.7 | 29.3 | 606 | 105 | 220 | 28 | 90 | 6,73 |
| 2011 | 38.3 | 31.3 | 600 | 134 | 216 | 40 | 90 | 6,67 |
| 2010 | 38.0 | 32.2 | 575 | 90 | 240 | 33 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 32.1 | 30.0 | 517 | 82 | 208 | 27 | 90 | 5,74 |
| 2008 | 37.8 | 36.5 | 527 | 87 | Mangler data | Mangler data | 90 | 5,86 |
| 2007 | 38.3 | 38.1 | 644 | 96 | Mangler data | Mangler data | 90 | 7,16 |
| 2006 | 43.0 | 37.8 | 653 | 78 | Mangler data | Mangler data | 90 | 7,26 |
| 2005 | 45.3 | 39.0 | 684 | 103 | Mangler data | Mangler data | 90 | 7,6 |
| 2004 | 44.8 | 40.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 43.0 | 38.1 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.