Sykepleie, Porsgrunn
Universitetet i Sørøst-Norge
- Studiested
- Porsgrunn
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 44,3↓ 0,2 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 33,8↑ 0,7 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 44.3 | 33.8 | 1 237 | 323 | Mangler data | Mangler data | 145 | 8,53 |
| 2025 | 44.5 | 33.1 | 1 220 | 348 | 384 | 88 | 145 | 8,41 |
| 2024 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 1 015 | 243 | 256 | 54 | 145 | 7 |
| 2023 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 938 | 231 | 305 | 51 | 145 | 6,47 |
| 2022 | 45.1 | 37.7 | 1 264 | 278 | 439 | 85 | 130 | 9,72 |
| 2021 | 48.0 | 42.1 | 1 864 | 382 | 682 | 102 | 130 | 14,34 |
| 2020 | 47.0 | 41.0 | 1 667 | 335 | 496 | 78 | 130 | 12,82 |
| 2019 | 45.6 | 40.0 | 1 561 | 322 | 534 | 84 | 130 | 12,01 |
| 2018 | 48.0 | 40.5 | 1 523 | 287 | 605 | 104 | 95 | 16,03 |
| 2017 | 47.5 | 40.5 | 1 450 | 328 | 517 | 112 | 95 | 15,26 |
| 2016 | 45.9 | 39.6 | 1 491 | 363 | 514 | 108 | 95 | 15,69 |
| 2015 | 44.3 | 38.8 | 1 171 | 303 | 376 | 81 | 80 | 14,64 |
| 2014 | 43.0 | 36.7 | 1 074 | 282 | 342 | 83 | 95 | 11,31 |
| 2013 | 41.4 | 35.4 | 1 074 | 248 | 366 | 75 | 95 | 11,31 |
| 2012 | 39.3 | 31.3 | 942 | 229 | 325 | 75 | 95 | 9,92 |
| 2011 | 41.0 | 32.2 | 812 | 214 | 282 | 64 | 105 | 7,73 |
| 2010 | 44.1 | 34.3 | 799 | 206 | 302 | 60 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 43.2 | 35.8 | 766 | 227 | 227 | 64 | 85 | 9,01 |
| 2008 | 43.5 | 36.5 | 814 | 214 | Mangler data | Mangler data | 78 | 10,44 |
| 2007 | 42.6 | 37.3 | 753 | 187 | Mangler data | Mangler data | 88 | 8,56 |
| 2006 | 45.4 | 42.6 | 845 | 220 | Mangler data | Mangler data | 70 | 12,07 |
| 2005 | 46.3 | 38.9 | 936 | 249 | Mangler data | Mangler data | 90 | 10,4 |
| 2004 | 48.2 | 38.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 47.0 | 35.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.