Sykepleie
Lovisenberg diakonale høgskole
- Studiested
- Oslo
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 53,4↑ 0,2 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 46,0↑ 1,2 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 53.4 | 46.0 | 3 867 | 932 | Mangler data | Mangler data | 300 | 12,89 |
| 2025 | 53.2 | 44.8 | 3 882 | 876 | 1 687 | 359 | 270 | 14,38 |
| 2024 | 50.4 | 44.3 | 2 837 | 666 | 1 142 | 263 | 266 | 10,67 |
| 2023 | 50.5 | 45.7 | 3 231 | 734 | 1 403 | 311 | 262 | 12,33 |
| 2022 | 49.9 | 45.5 | 2 902 | 635 | 1 305 | 285 | 260 | 11,16 |
| 2021 | 54.8 | 48.5 | 4 157 | 873 | 1 733 | 347 | 230 | 18,07 |
| 2020 | 54.4 | 47.3 | 4 547 | 931 | 1 817 | 336 | 200 | 22,74 |
| 2019 | 52.4 | 46.0 | 3 667 | 689 | 1 399 | 296 | 200 | 18,34 |
| 2018 | 52.7 | 44.6 | 3 404 | 736 | 1 342 | 297 | 200 | 17,02 |
| 2017 | 51.0 | 44.3 | 4 333 | 808 | 1 724 | 357 | 200 | 21,67 |
| 2016 | 50.0 | 43.5 | 4 693 | 829 | 1 847 | 379 | 200 | 23,47 |
| 2015 | 48.0 | 40.4 | 2 374 | 581 | 842 | 231 | 200 | 11,87 |
| 2014 | 48.6 | 39.0 | 1 990 | 468 | 668 | 168 | 180 | 11,06 |
| 2013 | 45.3 | 36.3 | 1 708 | 373 | 579 | 136 | 180 | 9,49 |
| 2012 | 42.1 | 30.5 | 1 669 | 315 | 555 | 110 | 180 | 9,27 |
| 2011 | 42.8 | 34.8 | 1 544 | 313 | 528 | 117 | 160 | 9,65 |
| 2010 | 43.6 | 37.7 | 1 529 | 300 | 536 | 110 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 41.8 | 31.1 | 1 263 | 242 | 407 | 73 | 160 | 7,89 |
| 2008 | 41.8 | 37.4 | 1 258 | 261 | Mangler data | Mangler data | 160 | 7,86 |
| 2007 | 44.1 | 39.0 | 1 232 | 212 | Mangler data | Mangler data | 160 | 7,7 |
| 2006 | 46.3 | 38.3 | 1 262 | 222 | Mangler data | Mangler data | 160 | 7,89 |
| 2005 | 46.9 | 36.9 | 1 257 | 237 | Mangler data | Mangler data | 160 | 7,86 |
| 2004 | 45.7 | 33.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 40.3 | Alle kvalifiserte kom inn | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.