Sykepleie, Levanger
Nord universitet
- Studiested
- Levanger
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 46,2↑ 1,0 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 41,9↓ 0,1 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 46.2 | 41.9 | 933 | 234 | Mangler data | Mangler data | 120 | 7,78 |
| 2025 | 45.2 | 42.0 | 935 | 199 | 486 | 92 | 120 | 7,79 |
| 2024 | 44.4 | 40.8 | 805 | 172 | 353 | 71 | 130 | 6,19 |
| 2023 | 41.5 | 42.2 | 811 | 179 | 367 | 75 | 130 | 6,24 |
| 2022 | 46.0 | 43.8 | 877 | 195 | 421 | 91 | 130 | 6,75 |
| 2021 | 49.0 | 45.0 | 1 227 | 256 | 565 | 99 | 130 | 9,44 |
| 2020 | 48.8 | 45.7 | 1 333 | 315 | 585 | 122 | 130 | 10,25 |
| 2019 | 47.7 | 43.8 | 1 215 | 267 | 472 | 102 | 131 | 9,27 |
| 2018 | 49.0 | 43.2 | 1 458 | 304 | 648 | 115 | 131 | 11,13 |
| 2017 | 46.4 | 42.5 | 1 437 | 333 | 650 | 144 | 131 | 10,97 |
| 2016 | 46.9 | 42.1 | 1 424 | 307 | 627 | 139 | 131 | 10,87 |
| 2015 | 46.4 | 40.5 | 1 382 | 348 | 613 | 135 | 126 | 10,97 |
| 2014 | 42.8 | 38.3 | 1 149 | 265 | 489 | 107 | 126 | 9,12 |
| 2013 | 42.8 | 38.8 | 1 125 | 268 | 514 | 128 | 126 | 8,93 |
| 2012 | 39.8 | 36.4 | 1 033 | 249 | 436 | 105 | 126 | 8,2 |
| 2011 | 40.9 | 37.9 | 920 | 182 | 399 | 69 | 129 | 7,13 |
| 2010 | 41.3 | 33.9 | 965 | 217 | 443 | 94 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 45.0 | 39.2 | 1 055 | 265 | 428 | 106 | 114 | 9,25 |
| 2008 | 42.3 | 39.5 | 865 | 199 | Mangler data | Mangler data | 124 | 6,98 |
| 2007 | 45.0 | 41.9 | 936 | 239 | Mangler data | Mangler data | 114 | 8,21 |
| 2006 | 47.8 | 41.0 | 962 | 232 | Mangler data | Mangler data | 124 | 7,76 |
| 2005 | 48.3 | 43.0 | 1 100 | 274 | Mangler data | Mangler data | 114 | 9,65 |
| 2004 | 49.0 | 41.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 45.8 | 38.2 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.