Sykepleie, Kristiansand
Universitetet i Agder
- Studiested
- Kristiansand
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 49,3↑ 0,8 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 46,7↑ 0,8 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 49.3 | 46.7 | 2 780 | 595 | Mangler data | Mangler data | 176 | 15,8 |
| 2025 | 48.5 | 45.9 | 2 671 | 641 | 1 624 | 349 | 176 | 15,18 |
| 2024 | 47.0 | 45.9 | 2 161 | 469 | 1 180 | 226 | 176 | 12,28 |
| 2023 | 48.6 | 46.9 | 1 966 | 460 | 1 171 | 247 | 170 | 11,56 |
| 2022 | 50.0 | 48.3 | 2 287 | 480 | 1 326 | 261 | 170 | 13,45 |
| 2021 | 51.7 | 48.4 | 2 756 | 567 | 1 553 | 293 | 170 | 16,21 |
| 2020 | 50.8 | 48.1 | 2 895 | 582 | 1 573 | 294 | 170 | 17,03 |
| 2019 | 50.9 | 46.0 | 2 529 | 514 | 1 167 | 193 | 170 | 14,88 |
| 2018 | 50.6 | 47.0 | 2 976 | 632 | 1 652 | 305 | 140 | 21,26 |
| 2017 | 48.3 | 45.0 | 3 213 | 669 | 1 730 | 325 | 170 | 18,9 |
| 2016 | 46.7 | 43.0 | 2 991 | 551 | 1 604 | 262 | 160 | 18,69 |
| 2015 | 45.9 | 42.6 | 2 568 | 582 | 1 308 | 262 | 140 | 18,34 |
| 2014 | 43.3 | 41.3 | 2 100 | 472 | 1 110 | 231 | 130 | 16,15 |
| 2013 | 42.9 | 40.0 | 1 837 | 344 | 976 | 168 | 130 | 14,13 |
| 2012 | 43.0 | 41.4 | 1 744 | 387 | 884 | 181 | 130 | 13,42 |
| 2011 | 43.6 | 40.1 | 1 450 | 285 | 735 | 125 | 115 | 12,61 |
| 2010 | 44.4 | 41.3 | 1 502 | 322 | 795 | 157 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 42.9 | 41.7 | 1 371 | 307 | 651 | 146 | 115 | 11,92 |
| 2008 | 43.0 | 44.0 | 1 318 | 268 | Mangler data | Mangler data | 115 | 11,46 |
| 2007 | 43.2 | 43.6 | 1 345 | 288 | Mangler data | Mangler data | 115 | 11,7 |
| 2006 | 45.8 | 42.8 | 1 447 | 321 | Mangler data | Mangler data | 115 | 12,58 |
| 2005 | 46.7 | 43.0 | 1 482 | 340 | Mangler data | Mangler data | 100 | 14,82 |
| 2004 | 47.6 | 44.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 47.0 | 41.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 46.2 | 42.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 44.6 | 42.2 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 45.0 | 42.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.