Sykepleie, Haugesund, høst
Høgskulen på Vestlandet
- Studiested
- Haugesund
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 38,3↓ 1,5 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 32,0
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 38.3 | 32.0 | 879 | 181 | Mangler data | Mangler data | 125 | 7,03 |
| 2025 | 39.8 | Alle kvalifiserte kom inn | 735 | 149 | 289 | 44 | 115 | 6,39 |
| 2024 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 588 | 125 | 176 | 32 | 115 | 5,11 |
| 2023 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 823 | 144 | 283 | 41 | 125 | 6,58 |
| 2022 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 1 074 | 164 | 445 | 52 | 127 | 8,46 |
| 2021 | 46.8 | 41.8 | 1 485 | 262 | 617 | 90 | 115 | 12,91 |
| 2020 | 45.9 | 41.9 | 1 480 | 257 | 637 | 93 | 115 | 12,87 |
| 2019 | 45.2 | 39.3 | 1 517 | 268 | 531 | 67 | 115 | 13,19 |
| 2018 | 46.2 | 40.5 | 1 584 | 286 | 679 | 97 | 115 | 13,77 |
| 2017 | 45.9 | 40.0 | 1 683 | 312 | 739 | 101 | 110 | 15,3 |
| 2016 | 45.0 | 38.8 | 1 528 | 289 | 639 | 108 | 110 | 13,89 |
| 2015 | 42.3 | 37.3 | 1 174 | 254 | 458 | 92 | 110 | 10,67 |
| 2014 | 39.3 | 33.8 | 871 | 191 | 386 | 68 | 110 | 7,92 |
| 2013 | 38.5 | 33.2 | 774 | 175 | 325 | 63 | 110 | 7,04 |
| 2012 | 37.3 | Alle kvalifiserte kom inn | 743 | 167 | 272 | 50 | 110 | 6,75 |
| 2011 | 37.6 | 31.5 | 707 | 187 | 283 | 60 | 110 | 6,43 |
| 2010 | 38.8 | 33.1 | 668 | 147 | 286 | 50 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 37.7 | 33.4 | 698 | 179 | 276 | 57 | 100 | 6,98 |
| 2008 | 34.5 | 33.7 | 600 | 128 | Mangler data | Mangler data | 100 | 6 |
| 2007 | 38.4 | 36.4 | 618 | 146 | Mangler data | Mangler data | 100 | 6,18 |
| 2006 | 43.9 | 36.9 | 649 | 176 | Mangler data | Mangler data | 100 | 6,49 |
| 2005 | 45.5 | 38.6 | 749 | 200 | Mangler data | Mangler data | 100 | 7,49 |
| 2004 | 46.7 | 40.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 44.9 | 39.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.