Sykepleie, Grimstad
Universitetet i Agder
- Studiested
- Grimstad
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 45,0↓ 0,2 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 41,7↑ 0,8 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 45.0 | 41.7 | 1 431 | 257 | Mangler data | Mangler data | 149 | 9,6 |
| 2025 | 45.2 | 40.9 | 1 548 | 329 | 713 | 107 | 149 | 10,39 |
| 2024 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 1 181 | 225 | 522 | 78 | 149 | 7,93 |
| 2023 | 43.0 | 41.0 | 1 265 | 218 | 622 | 79 | 140 | 9,04 |
| 2022 | 46.8 | 42.0 | 1 357 | 225 | 613 | 71 | 140 | 9,69 |
| 2021 | 48.6 | 45.0 | 1 758 | 308 | 823 | 114 | 140 | 12,56 |
| 2020 | 47.9 | 45.5 | 1 932 | 319 | 929 | 139 | 140 | 13,8 |
| 2019 | 48.0 | 41.7 | 1 786 | 290 | 664 | 85 | 140 | 12,76 |
| 2018 | 48.8 | 43.8 | 2 172 | 368 | 1 041 | 155 | 120 | 18,1 |
| 2017 | 46.5 | 41.7 | 2 227 | 339 | 1 072 | 127 | 130 | 17,13 |
| 2016 | 45.3 | 41.3 | 2 028 | 331 | 974 | 136 | 115 | 17,63 |
| 2015 | 43.6 | 39.5 | 1 593 | 272 | 710 | 94 | 105 | 15,17 |
| 2014 | 40.9 | 37.7 | 1 297 | 203 | 635 | 74 | 115 | 11,28 |
| 2013 | 40.0 | 36.0 | 1 163 | 205 | 573 | 84 | 115 | 10,11 |
| 2012 | 39.7 | 38.0 | 1 043 | 182 | 478 | 77 | 115 | 9,07 |
| 2011 | 40.1 | 37.5 | 954 | 168 | 433 | 71 | 105 | 9,09 |
| 2010 | 40.0 | 35.8 | 857 | 163 | 420 | 55 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 38.0 | 34.4 | 823 | 122 | 346 | 38 | 105 | 7,84 |
| 2008 | 34.8 | 33.3 | 729 | 133 | Mangler data | Mangler data | 105 | 6,94 |
| 2007 | 38.8 | 35.0 | 820 | 125 | Mangler data | Mangler data | 105 | 7,81 |
| 2006 | 41.5 | 35.8 | 857 | 154 | Mangler data | Mangler data | 105 | 8,16 |
| 2005 | 43.1 | 36.3 | 907 | 167 | Mangler data | Mangler data | 105 | 8,64 |
| 2004 | 44.9 | 38.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 43.3 | 35.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 42.8 | 35.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 29.3 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 38.0 | 33.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.