Sykepleie, Fredrikstad
Høgskolen i Østfold
- Studiested
- Fredrikstad
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 44,4↑ 0,4 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 36,9↑ 0,4 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 44.4 | 36.9 | 1 939 | 576 | Mangler data | Mangler data | 240 | 8,08 |
| 2025 | 44.0 | 36.5 | 2 157 | 668 | 715 | 178 | 240 | 8,99 |
| 2024 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 1 556 | 424 | 396 | 101 | 210 | 7,41 |
| 2023 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 1 660 | 463 | 517 | 135 | 210 | 7,9 |
| 2022 | 43.3 | 36.7 | 2 178 | 517 | 766 | 149 | 240 | 9,08 |
| 2021 | 47.5 | 41.3 | 2 622 | 596 | 872 | 172 | 200 | 13,11 |
| 2020 | 46.8 | 42.1 | 2 742 | 609 | 884 | 177 | 200 | 13,71 |
| 2019 | 45.5 | 40.0 | 2 712 | 624 | 794 | 164 | 200 | 13,56 |
| 2018 | 46.9 | 40.4 | 3 364 | 802 | 1 304 | 241 | 200 | 16,82 |
| 2017 | 46.1 | 39.6 | 3 395 | 860 | 1 259 | 255 | 190 | 17,87 |
| 2016 | 44.7 | 37.3 | 2 198 | 593 | 764 | 173 | 190 | 11,57 |
| 2015 | 43.8 | 35.8 | 1 806 | 560 | 580 | 142 | 180 | 10,03 |
| 2014 | 43.1 | 36.7 | 1 608 | 508 | 528 | 149 | 160 | 10,05 |
| 2013 | 42.9 | 31.8 | 1 419 | 430 | 454 | 107 | 160 | 8,87 |
| 2012 | 40.2 | 35.8 | 1 467 | 393 | 468 | 120 | 130 | 11,28 |
| 2011 | 39.9 | 32.9 | 1 138 | 305 | 387 | 76 | 130 | 8,75 |
| 2010 | 41.9 | 30.9 | 1 102 | 247 | 406 | 76 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 42.4 | 32.2 | 1 206 | 383 | 353 | 82 | 130 | 9,28 |
| 2008 | 40.0 | 34.5 | 1 017 | 289 | Mangler data | Mangler data | 120 | 8,48 |
| 2007 | 43.5 | 36.3 | 1 127 | 309 | Mangler data | Mangler data | 120 | 9,39 |
| 2006 | 45.8 | 34.8 | 1 154 | 331 | Mangler data | Mangler data | 120 | 9,62 |
| 2005 | 46.0 | 35.0 | 1 082 | 336 | Mangler data | Mangler data | 120 | 9,02 |
| 2004 | 45.8 | 38.4 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 43.5 | 30.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 44.1 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 38.0 | 28.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 38.8 | 33.2 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.