Sykepleie, Bodø
Nord universitet
- Studiested
- Bodø
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 41,3↑ 5,0 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 38,8↑ 3,9 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 41.3 | 38.8 | 877 | 204 | Mangler data | Mangler data | 110 | 7,97 |
| 2025 | 36.3 | 34.9 | 767 | 156 | 385 | 66 | 110 | 6,97 |
| 2024 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 667 | 165 | 278 | 59 | 130 | 5,13 |
| 2023 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 944 | 167 | 378 | 66 | 130 | 7,26 |
| 2022 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 949 | 184 | 411 | 74 | 130 | 7,3 |
| 2021 | 46.3 | 43.2 | 1 579 | 281 | 724 | 113 | 130 | 12,15 |
| 2020 | 45.3 | 41.7 | 1 602 | 259 | 664 | 80 | 120 | 13,35 |
| 2019 | 43.0 | 39.3 | 1 429 | 238 | 527 | 81 | 100 | 14,29 |
| 2018 | 46.1 | 40.4 | 1 879 | 328 | 801 | 129 | 100 | 18,79 |
| 2017 | 44.3 | 39.1 | 1 708 | 310 | 759 | 129 | 100 | 17,08 |
| 2016 | 43.3 | 37.8 | 1 195 | 242 | 519 | 109 | 100 | 11,95 |
| 2015 | 42.0 | 35.4 | 1 049 | 247 | 434 | 80 | 100 | 10,49 |
| 2014 | 38.3 | 33.0 | 815 | 183 | 351 | 67 | 100 | 8,15 |
| 2013 | 38.8 | 34.3 | 831 | 205 | 327 | 67 | 100 | 8,31 |
| 2012 | 35.1 | 31.2 | 732 | 172 | 298 | 66 | 100 | 7,32 |
| 2011 | 34.4 | Alle kvalifiserte kom inn | 637 | 164 | 246 | 57 | 80 | 7,96 |
| 2010 | 36.4 | 29.6 | 694 | 167 | 281 | 58 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 33.3 | Alle kvalifiserte kom inn | 651 | 177 | 242 | 50 | Mangler data | Mangler data |
| 2008 | 37.2 | 34.6 | 597 | 176 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2007 | 43.7 | 38.0 | 611 | 189 | Mangler data | Mangler data | 75 | 8,15 |
| 2006 | 43.0 | 36.4 | 614 | 168 | Mangler data | Mangler data | 60 | 10,23 |
| 2005 | 44.6 | 40.1 | 704 | 204 | Mangler data | Mangler data | 75 | 9,39 |
| 2004 | 47.3 | 38.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 45.3 | 38.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 48.0 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 48.5 | 40.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 44.9 | 39.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.