Sosialt arbeid
Universitetet i Stavanger
- Studiested
- Stavanger
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 47,7↑ 0,6 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 44,0↑ 0,3 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 47.7 | 44.0 | 1 629 | 295 | Mangler data | Mangler data | 87 | 18,72 |
| 2025 | 47.1 | 43.7 | 1 410 | 288 | 825 | 143 | 87 | 16,21 |
| 2024 | 46.5 | 44.2 | 1 589 | 300 | 885 | 142 | 87 | 18,26 |
| 2023 | 47.6 | 43.2 | 1 624 | 305 | 825 | 126 | 87 | 18,67 |
| 2022 | 47.6 | 42.4 | 1 650 | 288 | 800 | 117 | 107 | 15,42 |
| 2021 | 49.1 | 44.8 | 2 154 | 313 | 1 074 | 134 | 107 | 20,13 |
| 2020 | 49.6 | 44.5 | 2 157 | 361 | 1 086 | 140 | 80 | 26,96 |
| 2019 | 49.0 | 43.8 | 2 190 | 360 | 1 065 | 157 | 80 | 27,38 |
| 2018 | 48.9 | 42.9 | 2 204 | 442 | 997 | 158 | 80 | 27,55 |
| 2017 | 46.7 | 42.4 | 2 064 | 401 | 969 | 159 | 80 | 25,8 |
| 2016 | 46.7 | 42.1 | 2 170 | 384 | 1 029 | 160 | 80 | 27,13 |
| 2015 | 44.3 | 40.0 | 1 839 | 334 | 886 | 134 | 80 | 22,99 |
| 2014 | 42.5 | 39.2 | 1 460 | 257 | 683 | 101 | 80 | 18,25 |
| 2013 | 43.7 | 39.3 | 1 408 | 231 | 644 | 92 | 80 | 17,6 |
| 2012 | 42.3 | 37.8 | 1 418 | 223 | 634 | 84 | 80 | 17,73 |
| 2011 | 45.4 | 39.8 | 1 398 | 275 | 640 | 113 | 80 | 17,48 |
| 2010 | 44.3 | 39.3 | 1 233 | 229 | 586 | 92 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 44.0 | 38.4 | 1 215 | 207 | 498 | 76 | 80 | 15,19 |
| 2008 | 44.5 | 42.0 | 1 237 | 206 | Mangler data | Mangler data | 80 | 15,46 |
| 2007 | 47.3 | 41.9 | 1 318 | 218 | Mangler data | Mangler data | 100 | 13,18 |
| 2006 | 48.1 | 40.9 | 1 407 | 257 | Mangler data | Mangler data | 100 | 14,07 |
| 2005 | 48.2 | 42.1 | 1 496 | 292 | Mangler data | Mangler data | 100 | 14,96 |
| 2004 | 49.3 | 41.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 47.0 | 40.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 46.5 | 38.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 45.5 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 47.3 | 41.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.