Sosialt arbeid
OsloMet – storbyuniversitetet
- Studiested
- Oslo
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 52,5↑ 0,1 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 45,0↓ 0,4 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 52.5 | 45.0 | 3 838 | 854 | Mangler data | Mangler data | 190 | 20,2 |
| 2025 | 52.4 | 45.4 | 3 285 | 702 | 1 472 | 271 | 190 | 17,29 |
| 2024 | 53.7 | 46.4 | 3 302 | 645 | 1 453 | 258 | 155 | 21,3 |
| 2023 | 54.0 | 47.2 | 3 393 | 715 | 1 630 | 288 | 170 | 19,96 |
| 2022 | 53.7 | 47.0 | 3 447 | 702 | 1 634 | 304 | 153 | 22,53 |
| 2021 | 53.0 | 46.3 | 3 633 | 740 | 1 605 | 304 | 153 | 23,75 |
| 2020 | 54.4 | 47.6 | 4 137 | 811 | 1 876 | 364 | 133 | 31,11 |
| 2019 | 53.8 | 46.1 | 3 597 | 739 | 1 512 | 278 | 133 | 27,05 |
| 2018 | 52.9 | 45.0 | 3 286 | 668 | 1 329 | 233 | 133 | 24,71 |
| 2017 | 51.7 | 44.2 | 3 540 | 731 | 1 438 | 278 | 133 | 26,62 |
| 2016 | 50.0 | 43.3 | 3 736 | 739 | 1 467 | 262 | 133 | 28,09 |
| 2015 | 50.6 | 42.8 | 3 155 | 628 | 1 177 | 216 | 133 | 23,72 |
| 2014 | 50.1 | 41.9 | 2 853 | 604 | 990 | 199 | 145 | 19,68 |
| 2013 | 50.2 | 41.4 | 2 923 | 595 | 949 | 176 | 145 | 20,16 |
| 2012 | 49.6 | 42.0 | 2 947 | 570 | 954 | 158 | 125 | 23,58 |
| 2011 | 49.0 | 41.4 | 3 186 | 666 | 1 171 | 197 | 122 | 26,11 |
| 2010 | 49.0 | 41.7 | 2 898 | 584 | 1 017 | 215 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 48.2 | 38.0 | 2 592 | 493 | 806 | 114 | 115 | 22,54 |
| 2008 | 49.9 | 43.8 | 2 383 | 399 | Mangler data | Mangler data | 103 | 23,14 |
| 2007 | 51.8 | 44.0 | 2 654 | 476 | Mangler data | Mangler data | 80 | 33,18 |
| 2006 | 52.8 | 43.3 | 2 862 | 522 | Mangler data | Mangler data | 113 | 25,33 |
| 2005 | 51.8 | 43.4 | 2 734 | 514 | Mangler data | Mangler data | 113 | 24,19 |
| 2004 | 52.6 | 43.2 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 51.7 | 42.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 53.0 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 51.7 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 50.5 | 41.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.