Sosialt arbeid
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 52,8↑ 0,3 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 47,6↓ 1,0 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 52.8 | 47.6 | 1 816 | 335 | Mangler data | Mangler data | 90 | 20,18 |
| 2025 | 52.5 | 48.6 | 1 629 | 310 | 983 | 166 | 90 | 18,1 |
| 2024 | 52.1 | 49.1 | 1 679 | 312 | 1 054 | 188 | 90 | 18,66 |
| 2023 | 51.8 | 48.2 | 1 570 | 322 | 922 | 179 | 90 | 17,44 |
| 2022 | 52.6 | 49.6 | 1 651 | 343 | 948 | 179 | 100 | 16,51 |
| 2021 | 52.8 | 48.4 | 2 041 | 401 | 1 186 | 210 | 100 | 20,41 |
| 2020 | 52.3 | 48.0 | 2 170 | 401 | 1 261 | 212 | 90 | 24,11 |
| 2019 | 51.8 | 46.9 | 1 864 | 361 | 1 034 | 169 | 90 | 20,71 |
| 2018 | 52.5 | 45.7 | 1 788 | 351 | 933 | 155 | 90 | 19,87 |
| 2017 | 51.7 | 45.0 | 1 783 | 373 | 945 | 157 | 90 | 19,81 |
| 2016 | 53.4 | 45.2 | 2 114 | 417 | 1 080 | 174 | 85 | 24,87 |
| 2015 | 50.8 | 43.8 | 1 719 | 333 | 898 | 150 | 85 | 20,22 |
| 2014 | 49.8 | 41.6 | 1 459 | 313 | 712 | 119 | 97 | 15,04 |
| 2013 | 50.3 | 42.8 | 1 407 | 292 | 685 | 125 | 85 | 16,55 |
| 2012 | 51.4 | 41.2 | 1 514 | 316 | 683 | 114 | 90 | 16,82 |
| 2011 | 49.2 | 41.5 | 1 514 | 311 | 680 | 116 | 90 | 16,82 |
| 2010 | 48.7 | 43.2 | 1 556 | 335 | 723 | 141 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 49.2 | 42.4 | 1 556 | 305 | 649 | 114 | 70 | 22,23 |
| 2008 | 51.5 | 43.0 | 1 326 | 268 | Mangler data | Mangler data | 70 | 18,94 |
| 2007 | 50.7 | 45.4 | 1 485 | 312 | Mangler data | Mangler data | 70 | 21,21 |
| 2006 | 50.5 | 44.1 | 1 477 | 322 | Mangler data | Mangler data | 70 | 21,1 |
| 2005 | 52.5 | 44.7 | 1 621 | 293 | Mangler data | Mangler data | 65 | 24,94 |
| 2004 | 50.7 | 44.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 51.6 | 44.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.