Økonomi og administrasjon, Lillehammer, bachelor
Universitetet i Innlandet
- Studiested
- Lillehammer
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Økonomi og administrasjon
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 43,4↑ 1,6 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 42,1↑ 0,2 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 43.4 | 42.1 | 992 | 137 | Mangler data | Mangler data | 80 | 12,4 |
| 2025 | 41.8 | 41.9 | 786 | 120 | 480 | 76 | 80 | 9,83 |
| 2024 | 42.2 | 41.9 | 974 | 129 | 573 | 66 | 80 | 12,18 |
| 2023 | 39.4 | 39.6 | 743 | 114 | 425 | 69 | 85 | 8,74 |
| 2022 | 35.9 | 36.0 | 907 | 110 | 534 | 65 | 80 | 11,34 |
| 2021 | 42.2 | 39.6 | 1 019 | 132 | 575 | 73 | 70 | 14,56 |
| 2020 | 42.6 | 37.9 | 1 012 | 126 | 538 | 63 | 70 | 14,46 |
| 2019 | 39.6 | 34.8 | 759 | 117 | 357 | 50 | 70 | 10,84 |
| 2018 | 39.7 | 38.0 | 903 | 126 | 470 | 65 | 70 | 12,9 |
| 2017 | 39.1 | 34.1 | 900 | 137 | 424 | 63 | 70 | 12,86 |
| 2016 | 36.8 | 36.8 | 684 | 119 | 386 | 65 | 70 | 9,77 |
| 2015 | 41.5 | 37.9 | 839 | 129 | 451 | 61 | 70 | 11,99 |
| 2014 | 40.8 | 40.0 | 785 | 128 | 438 | 71 | 70 | 11,21 |
| 2013 | 43.7 | 40.8 | 871 | 135 | 473 | 67 | 70 | 12,44 |
| 2012 | 43.7 | 41.5 | 943 | 167 | 515 | 89 | 70 | 13,47 |
| 2011 | 43.6 | 40.0 | 802 | 135 | 424 | 73 | 70 | 11,46 |
| 2010 | 41.2 | 38.5 | 676 | 103 | 370 | 54 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 37.9 | 34.6 | 574 | 95 | 287 | 40 | 70 | 8,2 |
| 2008 | 38.5 | 40.7 | 545 | 100 | Mangler data | Mangler data | 60 | 9,08 |
| 2007 | 38.8 | 40.9 | 518 | 89 | Mangler data | Mangler data | 60 | 8,63 |
| 2006 | 40.4 | 40.8 | 489 | 105 | Mangler data | Mangler data | 60 | 8,15 |
| 2005 | 31.5 | 37.0 | 560 | 87 | Mangler data | Mangler data | 80 | 7 |
| 2004 | 40.5 | 39.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.