Odontologi
Universitetet i Oslo
- Studiested
- Oslo
- Nivå
- Master
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 65,3↓ 0,4 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 56,0↓ 0,2 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 65.3 | 56.0 | 1 352 | 342 | Mangler data | Mangler data | 65 | 20,8 |
| 2025 | 65.7 | 56.2 | 1 149 | 263 | 487 | 108 | 65 | 17,68 |
| 2024 | 66.3 | 57.2 | 1 002 | 241 | 458 | 100 | 65 | 15,42 |
| 2023 | 67.2 | 58.6 | 1 218 | 266 | 596 | 119 | 65 | 18,74 |
| 2022 | 67.7 | 59.0 | 1 271 | 253 | 676 | 130 | 65 | 19,55 |
| 2021 | 67.0 | 59.0 | 1 455 | 328 | 718 | 147 | 65 | 22,38 |
| 2020 | 66.1 | 57.9 | 1 444 | 301 | 721 | 130 | 65 | 22,22 |
| 2019 | 65.6 | 56.3 | 1 249 | 257 | 586 | 107 | 65 | 19,22 |
| 2018 | 65.0 | 57.1 | 1 289 | 268 | 619 | 113 | 65 | 19,83 |
| 2017 | 65.3 | 56.8 | 1 179 | 245 | 565 | 108 | 65 | 18,14 |
| 2016 | 64.4 | 56.5 | 1 198 | 254 | 575 | 112 | 65 | 18,43 |
| 2015 | 65.5 | 55.7 | 1 228 | 265 | 565 | 101 | 65 | 18,89 |
| 2014 | 64.9 | 55.2 | 1 138 | 231 | 524 | 90 | 65 | 17,51 |
| 2013 | 65.0 | 54.4 | 1 131 | 256 | 464 | 101 | 65 | 17,4 |
| 2012 | 64.6 | 54.3 | 1 171 | 227 | 472 | 79 | 65 | 18,02 |
| 2011 | 63.9 | 54.4 | 993 | 225 | 388 | 74 | 65 | 15,28 |
| 2010 | 65.2 | 55.8 | 922 | 196 | 375 | 74 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 65.2 | 56.8 | 1 041 | 206 | 370 | 73 | 33 | 31,55 |
| 2008 | 72.3 | 61.8 | 1 058 | 248 | Mangler data | Mangler data | 33 | 32,06 |
| 2007 | 70.8 | 60.9 | 1 043 | 261 | Mangler data | Mangler data | 33 | 31,61 |
| 2006 | 69.5 | 60.5 | 1 149 | 281 | Mangler data | Mangler data | 33 | 34,82 |
| 2005 | 67.6 | 59.2 | 1 058 | 236 | Mangler data | Mangler data | 33 | 32,06 |
| 2004 | 65.9 | 58.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 64.5 | 57.4 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 64.3 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 63.8 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | Ikke oppgitt | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.