Nanoteknologi
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Master
- Utdanningsområde
- Teknologi, ingeniørfag og arkitektur
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 56,3↓ 0,8 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 56,3↓ 1,0 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 56.3 | 56.3 | 918 | 78 | Mangler data | Mangler data | 45 | 20,4 |
| 2025 | 57.1 | 57.3 | 794 | 79 | 568 | 53 | 40 | 19,85 |
| 2024 | 60.2 | 59.7 | 831 | 85 | 605 | 64 | 40 | 20,78 |
| 2023 | 60.3 | 60.0 | 889 | 86 | 681 | 63 | 40 | 22,23 |
| 2022 | 61.4 | 61.4 | 884 | 99 | 680 | 84 | 40 | 22,1 |
| 2021 | 63.2 | 61.0 | 940 | 124 | 704 | 96 | 40 | 23,5 |
| 2020 | 62.2 | 61.1 | 1 013 | 150 | 741 | 114 | 36 | 28,14 |
| 2019 | 61.8 | 61.0 | 1 012 | 200 | 760 | 138 | 36 | 28,11 |
| 2018 | 62.6 | 60.8 | 914 | 176 | 680 | 141 | 40 | 22,85 |
| 2017 | 62.0 | 61.0 | 909 | 213 | 660 | 169 | 40 | 22,73 |
| 2016 | 62.5 | 60.8 | 923 | 230 | 630 | 154 | 32 | 28,84 |
| 2015 | 63.0 | 62.0 | 955 | 168 | 652 | 126 | 35 | 27,29 |
| 2014 | 62.8 | 61.8 | 879 | 179 | 591 | 138 | 35 | 25,11 |
| 2013 | 61.3 | 61.5 | 813 | 138 | 544 | 100 | 30 | 27,1 |
| 2012 | 63.2 | 61.1 | 782 | 151 | 519 | 107 | 30 | 26,07 |
| 2011 | 62.0 | 61.9 | 802 | 180 | 558 | 146 | 25 | 32,08 |
| 2010 | 63.0 | 61.9 | 900 | 193 | 592 | 143 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 63.6 | 60.0 | 921 | 185 | 598 | 126 | 30 | 30,7 |
| 2008 | 66.6 | 65.8 | 894 | 173 | Mangler data | Mangler data | 30 | 29,8 |
| 2007 | 67.3 | 65.5 | 991 | 201 | Mangler data | Mangler data | 30 | 33,03 |
| 2006 | 65.5 | 64.7 | 1 430 | 248 | Mangler data | Mangler data | 30 | 47,67 |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.