Miljøfysikk og fornybar energi
Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
- Studiested
- Ås
- Nivå
- Master
- Utdanningsområde
- Teknologi, ingeniørfag og arkitektur
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 49,5↑ 2,5 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 48,7↑ 1,1 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 49.5 | 48.7 | 254 | 36 | Mangler data | Mangler data | 25 | 10,16 |
| 2025 | 47.0 | 47.6 | 299 | 36 | 193 | 18 | 25 | 11,96 |
| 2024 | 57.5 | 46.7 | 291 | 51 | 162 | 14 | 25 | 11,64 |
| 2023 | 48.5 | 50.1 | 299 | 39 | 193 | 21 | 25 | 11,96 |
| 2022 | 57.5 | 53.0 | 299 | 51 | 183 | 26 | 25 | 11,96 |
| 2021 | 58.5 | 49.5 | 353 | 55 | 199 | 23 | 25 | 14,12 |
| 2020 | 57.0 | 54.5 | 460 | 61 | 285 | 38 | 25 | 18,4 |
| 2019 | 56.0 | 54.4 | 482 | 61 | 320 | 33 | 25 | 19,28 |
| 2018 | 54.4 | 52.1 | 468 | 66 | 301 | 33 | 20 | 23,4 |
| 2017 | 57.0 | 52.7 | 457 | 67 | 307 | 36 | 20 | 22,85 |
| 2016 | 55.9 | 54.3 | 533 | 83 | 341 | 46 | 20 | 26,65 |
| 2015 | 56.9 | 53.2 | 562 | 85 | 366 | 37 | 20 | 28,1 |
| 2014 | 55.2 | 51.1 | 488 | 89 | 294 | 41 | 25 | 19,52 |
| 2013 | 54.0 | 49.8 | 385 | 56 | 230 | 26 | 25 | 15,4 |
| 2012 | 47.8 | 49.0 | 350 | 45 | 226 | 27 | 25 | 14 |
| 2011 | 48.5 | 47.1 | 388 | 48 | 255 | 30 | 25 | 15,52 |
| 2010 | 48.3 | 48.6 | 385 | 44 | 255 | 27 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 51.8 | 51.7 | 340 | 41 | 198 | 23 | 20 | 17 |
| 2008 | 53.2 | 57.5 | 286 | 43 | Mangler data | Mangler data | 20 | 14,3 |
| 2007 | 53.0 | 54.0 | 227 | 23 | Mangler data | Mangler data | 10 | 22,7 |
| 2006 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 127 | 3 | Mangler data | Mangler data | 8 | 15,88 |
| 2005 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 72 | 12 | Mangler data | Mangler data | 10 | 7,2 |
| 2004 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.