Landskapsarkitektur
Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
- Studiested
- Ås
- Nivå
- Master
- Utdanningsområde
- Teknologi, ingeniørfag og arkitektur
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 56,4↑ 0,1 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 51,3↓ 0,7 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 56.4 | 51.3 | 732 | 144 | Mangler data | Mangler data | 40 | 18,3 |
| 2025 | 56.3 | 52.0 | 703 | 134 | 397 | 79 | 40 | 17,58 |
| 2024 | 59.2 | 53.5 | 814 | 175 | 451 | 78 | 40 | 20,35 |
| 2023 | 59.6 | 53.8 | 872 | 167 | 497 | 87 | 40 | 21,8 |
| 2022 | 59.6 | 53.6 | 769 | 151 | 415 | 62 | 40 | 19,23 |
| 2021 | 60.4 | 54.2 | 1 058 | 227 | 546 | 93 | 40 | 26,45 |
| 2020 | 58.6 | 53.0 | 975 | 185 | 503 | 101 | 50 | 19,5 |
| 2019 | 55.8 | 51.0 | 1 021 | 202 | 584 | 124 | 50 | 20,42 |
| 2018 | 54.2 | 48.4 | 848 | 175 | 468 | 81 | 50 | 16,96 |
| 2017 | 56.0 | 50.0 | 879 | 212 | 490 | 92 | 50 | 17,58 |
| 2016 | 54.7 | 48.6 | 794 | 156 | 440 | 73 | 40 | 19,85 |
| 2015 | 54.2 | 48.9 | 756 | 160 | 414 | 68 | 40 | 18,9 |
| 2014 | 55.9 | 47.4 | 759 | 176 | 374 | 75 | 40 | 18,98 |
| 2013 | 55.3 | 47.5 | 762 | 176 | 361 | 78 | 40 | 19,05 |
| 2012 | 54.2 | 45.8 | 675 | 167 | 326 | 63 | 40 | 16,88 |
| 2011 | 54.4 | 46.4 | 648 | 165 | 327 | 75 | 40 | 16,2 |
| 2010 | 54.3 | 45.8 | 557 | 130 | 257 | 42 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 55.9 | 48.3 | 601 | 148 | 266 | 53 | 40 | 15,03 |
| 2008 | 56.6 | 51.7 | 695 | 170 | Mangler data | Mangler data | 40 | 17,38 |
| 2007 | 57.2 | 51.6 | 709 | 187 | Mangler data | Mangler data | 40 | 17,73 |
| 2006 | 56.3 | 50.7 | 661 | 146 | Mangler data | Mangler data | 40 | 16,53 |
| 2005 | 56.1 | 51.3 | 670 | 176 | Mangler data | Mangler data | 40 | 16,75 |
| 2004 | 56.0 | 51.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 59.7 | 52.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 62.6 | 54.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 53.9 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 53.2 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.