Kybernetikk og robotikk
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Master
- Utdanningsområde
- Teknologi, ingeniørfag og arkitektur
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 60,6↓ 1,0 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 58,2↓ 0,4 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 60.6 | 58.2 | 1 517 | 403 | Mangler data | Mangler data | 148 | 10,25 |
| 2025 | 61.6 | 58.6 | 1 272 | 347 | 856 | 224 | 148 | 8,59 |
| 2024 | 63.0 | 59.2 | 1 377 | 354 | 929 | 227 | 148 | 9,3 |
| 2023 | 62.7 | 60.7 | 1 477 | 371 | 1 069 | 273 | 140 | 10,55 |
| 2022 | 61.5 | 60.3 | 1 442 | 330 | 1 058 | 262 | 140 | 10,3 |
| 2021 | 62.4 | 60.2 | 1 503 | 339 | 1 065 | 231 | 140 | 10,74 |
| 2020 | 62.4 | 60.0 | 1 680 | 416 | 1 208 | 290 | 126 | 13,33 |
| 2019 | 61.7 | 59.4 | 1 720 | 439 | 1 247 | 324 | 126 | 13,65 |
| 2018 | 61.1 | 59.4 | 1 888 | 546 | 1 367 | 400 | 140 | 13,49 |
| 2017 | 60.3 | 59.0 | 1 794 | 494 | 1 248 | 337 | 130 | 13,8 |
| 2016 | 58.2 | 56.9 | 1 797 | 432 | 1 182 | 273 | 117 | 15,36 |
| 2015 | 56.3 | 56.5 | 1 863 | 382 | 1 249 | 252 | 135 | 13,8 |
| 2014 | 55.8 | 55.3 | 1 688 | 311 | 1 097 | 202 | 120 | 14,07 |
| 2013 | 53.6 | 53.9 | 1 242 | 208 | 815 | 141 | 113 | 10,99 |
| 2012 | 52.2 | 52.4 | 1 111 | 193 | 719 | 128 | 115 | 9,66 |
| 2011 | 51.3 | 51.5 | 988 | 149 | 667 | 102 | 100 | 9,88 |
| 2010 | 50.0 | 51.6 | 1 001 | 145 | 670 | 98 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 50.7 | 51.5 | 1 007 | 161 | 691 | 112 | 95 | 10,6 |
| 2008 | 55.2 | 57.4 | 1 045 | 169 | Mangler data | Mangler data | 90 | 11,61 |
| 2007 | 52.6 | 55.5 | 942 | 140 | Mangler data | Mangler data | 80 | 11,78 |
| 2006 | 51.3 | 54.5 | 766 | 116 | Mangler data | Mangler data | 90 | 8,51 |
| 2005 | 51.5 | 53.7 | 913 | 176 | Mangler data | Mangler data | 90 | 10,14 |
| 2004 | 45.5 | 53.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 55.5 | 55.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 57.3 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 58.0 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 58.0 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.