Kunsthistorie og visuelle studier, bachelor
Universitetet i Oslo
- Studiested
- Oslo
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Historie, religion, idéfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 43,1↑ 2,1 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- Alle kvalifiserte kom inn
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 43.1 | Alle kvalifiserte kom inn | 489 | 94 | Mangler data | Mangler data | 75 | 6,52 |
| 2025 | 41.0 | Alle kvalifiserte kom inn | 496 | 95 | 159 | 30 | 75 | 6,61 |
| 2024 | 47.4 | Alle kvalifiserte kom inn | 537 | 119 | 180 | 29 | 75 | 7,16 |
| 2023 | 45.3 | Alle kvalifiserte kom inn | 533 | 108 | 185 | 25 | 75 | 7,11 |
| 2022 | 44.5 | Alle kvalifiserte kom inn | 537 | 105 | 208 | 32 | 75 | 7,16 |
| 2021 | 50.9 | Alle kvalifiserte kom inn | 595 | 129 | 185 | 31 | 74 | 8,04 |
| 2020 | 49.9 | Alle kvalifiserte kom inn | 600 | 116 | 179 | 33 | 75 | 8 |
| 2019 | 44.9 | Alle kvalifiserte kom inn | 582 | 108 | 208 | 24 | 75 | 7,76 |
| 2018 | 47.1 | Alle kvalifiserte kom inn | 563 | 118 | 159 | 22 | 75 | 7,51 |
| 2017 | 42.5 | Alle kvalifiserte kom inn | 526 | 84 | 175 | 20 | 75 | 7,01 |
| 2016 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 512 | 97 | 167 | 25 | 75 | 6,83 |
| 2015 | 38.0 | Alle kvalifiserte kom inn | 568 | 119 | 153 | 27 | 75 | 7,57 |
| 2014 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 534 | 103 | 145 | 18 | 75 | 7,12 |
| 2013 | 38.0 | Alle kvalifiserte kom inn | 563 | 109 | 164 | 20 | 75 | 7,51 |
| 2012 | 44.6 | Alle kvalifiserte kom inn | 599 | 106 | 189 | 18 | 75 | 7,99 |
| 2011 | 49.0 | Alle kvalifiserte kom inn | 608 | 117 | 182 | 27 | 75 | 8,11 |
| 2010 | 48.8 | 35.4 | 661 | 116 | 233 | 26 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 46.9 | 32.5 | 682 | 134 | 207 | 30 | 75 | 9,09 |
| 2008 | 45.1 | 40.2 | 605 | 136 | Mangler data | Mangler data | 75 | 8,07 |
| 2007 | 47.8 | 40.0 | 678 | 149 | Mangler data | Mangler data | 75 | 9,04 |
| 2006 | 49.3 | 40.4 | 659 | 124 | Mangler data | Mangler data | 75 | 8,79 |
| 2005 | 51.8 | 41.9 | 857 | 184 | Mangler data | Mangler data | 75 | 11,43 |
| 2004 | 52.4 | 43.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 53.2 | 42.4 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.