Industriell økonomi og teknologiledelse
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Master
- Utdanningsområde
- Teknologi, ingeniørfag og arkitektur
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 67,8↓ 0,6 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 61,2↓ 0,3 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 67.8 | 61.2 | 2 221 | 1 248 | Mangler data | Mangler data | 160 | 13,88 |
| 2025 | 68.4 | 61.5 | 2 096 | 1 163 | 1 264 | 731 | 160 | 13,1 |
| 2024 | 68.0 | 62.1 | 2 244 | 1 213 | 1 383 | 779 | 160 | 14,03 |
| 2023 | 68.4 | 63.0 | 2 396 | 1 225 | 1 556 | 838 | 160 | 14,98 |
| 2022 | 66.9 | 61.9 | 2 139 | 1 060 | 1 440 | 741 | 180 | 11,88 |
| 2021 | 65.9 | 61.6 | 2 428 | 1 126 | 1 540 | 771 | 180 | 13,49 |
| 2020 | 64.8 | 60.7 | 2 185 | 1 029 | 1 407 | 673 | 144 | 15,17 |
| 2019 | 64.2 | 60.3 | 1 930 | 913 | 1 295 | 623 | 144 | 13,4 |
| 2018 | 64.2 | 59.8 | 1 907 | 851 | 1 234 | 570 | 160 | 11,92 |
| 2017 | 64.0 | 59.6 | 1 709 | 757 | 1 106 | 519 | 150 | 11,39 |
| 2016 | 64.0 | 59.4 | 1 748 | 784 | 1 078 | 485 | 131 | 13,34 |
| 2015 | 64.0 | 60.6 | 1 861 | 852 | 1 208 | 579 | 145 | 12,83 |
| 2014 | 63.5 | 60.2 | 1 848 | 781 | 1 239 | 553 | 140 | 13,2 |
| 2013 | 62.7 | 59.8 | 1 895 | 780 | 1 233 | 543 | 140 | 13,54 |
| 2012 | 61.8 | 59.5 | 1 823 | 739 | 1 151 | 500 | 140 | 13,02 |
| 2011 | 61.5 | 58.9 | 1 666 | 658 | 1 096 | 457 | 110 | 15,15 |
| 2010 | 60.8 | 58.2 | 1 620 | 586 | 1 061 | 401 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 59.7 | 58.2 | 1 574 | 538 | 970 | 355 | 140 | 11,24 |
| 2008 | 66.3 | 64.5 | 1 593 | 552 | Mangler data | Mangler data | 110 | 14,48 |
| 2007 | 65.3 | 63.5 | 1 463 | 524 | Mangler data | Mangler data | 95 | 15,4 |
| 2006 | 63.3 | 63.0 | 1 361 | 486 | Mangler data | Mangler data | 105 | 12,96 |
| 2005 | 62.5 | 60.9 | 1 282 | 444 | Mangler data | Mangler data | 105 | 12,21 |
| 2004 | 64.7 | 60.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 63.8 | 60.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 64.5 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 64.7 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 64.7 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.