Industriell kjemi, materialer og bioteknologi
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Master
- Utdanningsområde
- Matematikk og naturfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- Alle kvalifiserte kom inn
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- Alle kvalifiserte kom inn
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 1 030 | 171 | Mangler data | Mangler data | 150 | 6,87 |
| 2025 | 49.4 | 48.3 | 1 192 | 221 | 708 | 126 | 166 | 7,18 |
| 2024 | 52.7 | 54.4 | 983 | 169 | 642 | 107 | 120 | 8,19 |
| 2023 | 55.4 | 55.4 | 1 015 | 180 | 667 | 120 | 111 | 9,14 |
| 2022 | 53.5 | 55.7 | 930 | 154 | 643 | 108 | 115 | 8,09 |
| 2021 | 56.0 | 55.6 | 1 037 | 174 | 700 | 129 | 115 | 9,02 |
| 2020 | 54.5 | 55.7 | 1 088 | 165 | 765 | 115 | 100 | 10,88 |
| 2019 | 54.0 | 54.4 | 1 005 | 136 | 696 | 109 | 104 | 9,66 |
| 2018 | 51.9 | 53.6 | 891 | 131 | 613 | 92 | 115 | 7,75 |
| 2017 | 54.0 | 54.8 | 910 | 136 | 640 | 101 | 115 | 7,91 |
| 2016 | 53.6 | 54.0 | 1 040 | 159 | 700 | 92 | 107 | 9,72 |
| 2015 | 53.5 | 53.9 | 1 174 | 172 | 772 | 109 | 115 | 10,21 |
| 2014 | 53.8 | 52.8 | 1 141 | 164 | 693 | 96 | 110 | 10,37 |
| 2013 | 51.4 | 51.9 | 1 053 | 142 | 607 | 82 | 115 | 9,16 |
| 2012 | 49.7 | 52.6 | 898 | 149 | 552 | 99 | 110 | 8,16 |
| 2011 | 49.4 | 52.6 | 719 | 116 | 482 | 81 | 107 | 6,72 |
| 2010 | 52.3 | 53.9 | 727 | 103 | 489 | 74 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 50.0 | 53.0 | 720 | 124 | 490 | 97 | 110 | 6,55 |
| 2008 | 57.3 | 59.9 | 754 | 134 | Mangler data | Mangler data | 90 | 8,38 |
| 2007 | 56.6 | 59.4 | 784 | 125 | Mangler data | Mangler data | 95 | 8,25 |
| 2006 | 53.5 | 57.8 | 805 | 133 | Mangler data | Mangler data | 75 | 10,73 |
| 2005 | 51.8 | 55.8 | 613 | 99 | Mangler data | Mangler data | 75 | 8,17 |
| 2004 | 51.0 | 55.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 52.5 | 56.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.