Fysioterapi
OsloMet – storbyuniversitetet
- Studiested
- Oslo
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 54,3↑ 1,0 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 48,1↑ 1,1 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 54.3 | 48.1 | 4 508 | 892 | Mangler data | Mangler data | 210 | 21,47 |
| 2025 | 53.3 | 47.0 | 3 907 | 817 | 2 252 | 391 | 230 | 16,99 |
| 2024 | 54.3 | 48.0 | 3 904 | 830 | 2 217 | 398 | 230 | 16,97 |
| 2023 | 54.6 | 49.5 | 4 036 | 942 | 2 435 | 492 | 210 | 19,22 |
| 2022 | 54.1 | 49.5 | 3 593 | 786 | 2 160 | 410 | 175 | 20,53 |
| 2021 | 56.4 | 50.9 | 3 790 | 840 | 2 163 | 409 | 175 | 21,66 |
| 2020 | 56.1 | 50.7 | 3 996 | 906 | 2 227 | 421 | 150 | 26,64 |
| 2019 | 55.7 | 49.5 | 3 653 | 819 | 1 971 | 385 | 120 | 30,44 |
| 2018 | 54.9 | 48.3 | 3 318 | 760 | 1 789 | 333 | 120 | 27,65 |
| 2017 | 54.8 | 48.0 | 3 077 | 723 | 1 617 | 332 | 120 | 25,64 |
| 2016 | 54.7 | 48.7 | 3 224 | 649 | 1 639 | 303 | 120 | 26,87 |
| 2015 | 55.6 | 48.2 | 3 346 | 750 | 1 727 | 337 | 120 | 27,88 |
| 2014 | 55.1 | 47.7 | 3 255 | 736 | 1 602 | 312 | 120 | 27,13 |
| 2013 | 54.5 | 47.6 | 3 299 | 768 | 1 617 | 350 | 120 | 27,49 |
| 2012 | 55.6 | 47.9 | 3 241 | 765 | 1 558 | 331 | 120 | 27,01 |
| 2011 | 56.3 | 49.3 | 3 555 | 899 | 1 920 | 424 | 120 | 29,63 |
| 2010 | 56.1 | 49.8 | 3 737 | 921 | 2 018 | 449 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 55.5 | 49.4 | 3 573 | 881 | 1 733 | 378 | 110 | 32,48 |
| 2008 | 59.5 | 53.9 | 3 268 | 819 | Mangler data | Mangler data | 100 | 32,68 |
| 2007 | 59.6 | 54.2 | 3 179 | 817 | Mangler data | Mangler data | 100 | 31,79 |
| 2006 | 61.0 | 53.9 | 3 315 | 861 | Mangler data | Mangler data | 100 | 33,15 |
| 2005 | 60.8 | 53.6 | 3 333 | 914 | Mangler data | Mangler data | 93 | 35,84 |
| 2004 | 60.3 | 53.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 59.9 | 52.4 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 59.8 | 52.2 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 59.3 | 52.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 59.3 | 52.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.