Filmproduksjon
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Mediefag, bibliotekfag og journalistfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 57,9↓ 0,4 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 51,9↓ 0,1 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 57.9 | 51.9 | 808 | 176 | Mangler data | Mangler data | 20 | 40,4 |
| 2025 | 58.3 | 52.0 | 794 | 191 | 464 | 104 | 20 | 39,7 |
| 2024 | 58.5 | 52.1 | 847 | 191 | 477 | 95 | 20 | 42,35 |
| 2023 | 57.8 | 53.6 | 861 | 171 | 527 | 107 | 20 | 43,05 |
| 2022 | 57.7 | 54.5 | 886 | 188 | 522 | 107 | 20 | 44,3 |
| 2021 | 55.2 | 52.5 | 870 | 181 | 501 | 108 | 20 | 43,5 |
| 2020 | 56.2 | 51.3 | 1 071 | 226 | 616 | 125 | 20 | 53,55 |
| 2019 | 53.3 | 49.6 | 906 | 205 | 533 | 107 | 20 | 45,3 |
| 2018 | 54.0 | 51.5 | 906 | 222 | 512 | 127 | 22 | 41,18 |
| 2017 | 51.8 | 49.6 | 808 | 174 | 445 | 89 | 20 | 40,4 |
| 2016 | 51.1 | 47.2 | 734 | 153 | 373 | 72 | 20 | 36,7 |
| 2015 | 52.3 | 48.0 | 697 | 142 | 374 | 81 | 20 | 34,85 |
| 2014 | 50.8 | 48.0 | 609 | 123 | 349 | 76 | 20 | 30,45 |
| 2013 | 53.1 | 47.7 | 807 | 152 | 440 | 79 | 20 | 40,35 |
| 2012 | 52.7 | 48.8 | 855 | 176 | 461 | 89 | 20 | 42,75 |
| 2011 | 52.8 | 46.6 | 950 | 191 | 529 | 105 | 20 | 47,5 |
| 2010 | 51.6 | 47.4 | 826 | 166 | 457 | 80 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 54.9 | 47.9 | 872 | 152 | 401 | 65 | 20 | 43,6 |
| 2008 | 56.4 | 51.9 | 829 | 179 | Mangler data | Mangler data | 20 | 41,45 |
| 2007 | 60.3 | 53.3 | 872 | 171 | Mangler data | Mangler data | 14 | 62,29 |
| 2006 | 59.3 | 52.0 | 830 | 188 | Mangler data | Mangler data | 20 | 41,5 |
| 2005 | 62.0 | 53.2 | 811 | 200 | Mangler data | Mangler data | 20 | 40,55 |
| 2004 | 64.3 | 56.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 64.2 | 50.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.