Farmasi
OsloMet – storbyuniversitetet
- Studiested
- Oslo
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 55,8↑ 2,8 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 43,8↑ 3,5 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 55.8 | 43.8 | 1 176 | 231 | Mangler data | Mangler data | 75 | 15,68 |
| 2025 | 53.0 | 40.3 | 1 222 | 239 | 338 | 51 | 75 | 16,29 |
| 2024 | 49.8 | 37.7 | 1 091 | 209 | 320 | 51 | 75 | 14,55 |
| 2023 | 52.0 | 41.9 | 1 039 | 213 | 373 | 51 | 65 | 15,98 |
| 2022 | 54.5 | 47.3 | 1 186 | 237 | 508 | 75 | 90 | 13,18 |
| 2021 | 55.4 | 47.3 | 1 237 | 247 | 513 | 83 | 90 | 13,74 |
| 2020 | 55.0 | 47.5 | 1 059 | 226 | 401 | 50 | 82 | 12,91 |
| 2019 | 57.5 | 49.0 | 1 201 | 278 | 466 | 75 | 65 | 18,48 |
| 2018 | 55.1 | 47.0 | 970 | 209 | 321 | 43 | 65 | 14,92 |
| 2017 | 53.9 | 48.5 | 1 175 | 279 | 421 | 97 | 65 | 18,08 |
| 2016 | 51.4 | 46.6 | 1 115 | 266 | 366 | 64 | 65 | 17,15 |
| 2015 | 51.1 | 45.8 | 897 | 196 | 311 | 50 | 65 | 13,8 |
| 2014 | 49.7 | 43.3 | 875 | 209 | 259 | 41 | 65 | 13,46 |
| 2013 | 47.5 | 39.9 | 821 | 201 | 190 | 37 | 60 | 13,68 |
| 2012 | 41.6 | Alle kvalifiserte kom inn | 750 | 148 | 163 | 25 | 65 | 11,54 |
| 2011 | 42.4 | Alle kvalifiserte kom inn | 654 | 146 | 143 | 22 | 60 | 10,9 |
| 2010 | 41.7 | Alle kvalifiserte kom inn | 697 | 141 | 163 | 24 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 43.8 | Alle kvalifiserte kom inn | 682 | 154 | 152 | 26 | 62 | 11 |
| 2008 | 50.1 | 44.4 | 705 | 164 | Mangler data | Mangler data | 60 | 11,75 |
| 2007 | 48.0 | 45.5 | 670 | 146 | Mangler data | Mangler data | 60 | 11,17 |
| 2006 | 51.1 | 43.8 | 737 | 172 | Mangler data | Mangler data | 60 | 12,28 |
| 2005 | 50.0 | 44.1 | 765 | 158 | Mangler data | Mangler data | 60 | 12,75 |
| 2004 | 49.8 | 42.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 45.7 | 41.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 31.7 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | Ikke oppgitt | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.