Ergoterapi
OsloMet – storbyuniversitetet
- Studiested
- Oslo
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 46,9↑ 0,7 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 39,8↑ 2,9 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 46.9 | 39.8 | 1 950 | 208 | Mangler data | Mangler data | 95 | 20,53 |
| 2025 | 46.2 | 36.9 | 1 552 | 173 | 733 | 57 | 100 | 15,52 |
| 2024 | 46.7 | 38.3 | 1 697 | 212 | 755 | 75 | 95 | 17,86 |
| 2023 | 45.3 | 37.7 | 1 587 | 151 | 710 | 52 | 85 | 18,67 |
| 2022 | 46.3 | 40.0 | 1 571 | 156 | 752 | 57 | 85 | 18,48 |
| 2021 | 49.2 | 41.9 | 1 750 | 200 | 831 | 69 | 75 | 23,33 |
| 2020 | 49.7 | 41.1 | 1 906 | 216 | 868 | 78 | 106 | 17,98 |
| 2019 | 47.9 | 40.4 | 1 730 | 181 | 728 | 61 | 70 | 24,71 |
| 2018 | 47.5 | 40.0 | 1 558 | 196 | 684 | 68 | 64 | 24,34 |
| 2017 | 47.0 | 38.6 | 1 544 | 188 | 627 | 52 | 65 | 23,75 |
| 2016 | 45.4 | 37.5 | 1 401 | 177 | 571 | 66 | 65 | 21,55 |
| 2015 | 44.0 | 36.3 | 1 408 | 169 | 556 | 62 | 75 | 18,77 |
| 2014 | 43.5 | 36.3 | 1 273 | 158 | 488 | 65 | 75 | 16,97 |
| 2013 | 43.7 | 34.0 | 1 172 | 121 | 482 | 42 | 75 | 15,63 |
| 2012 | 43.3 | 30.0 | 1 142 | 118 | 443 | 37 | 75 | 15,23 |
| 2011 | 44.7 | 38.3 | 1 219 | 131 | 561 | 49 | 75 | 16,25 |
| 2010 | 44.4 | 37.4 | 1 174 | 133 | 508 | 38 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 43.2 | 37.2 | 1 221 | 122 | 497 | 35 | 75 | 16,28 |
| 2008 | 41.2 | 40.0 | 975 | 131 | Mangler data | Mangler data | 70 | 13,93 |
| 2007 | 48.0 | 42.6 | 1 109 | 151 | Mangler data | Mangler data | 70 | 15,84 |
| 2006 | 48.8 | 43.4 | 1 283 | 160 | Mangler data | Mangler data | 70 | 18,33 |
| 2005 | 48.8 | 43.3 | 1 258 | 146 | Mangler data | Mangler data | 75 | 16,77 |
| 2004 | 51.3 | 43.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 49.9 | 43.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 48.8 | 42.2 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 48.5 | 42.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 48.9 | 41.9 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.