Ergoterapi
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 46,8↑ 1,9 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 43,9↑ 1,5 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 46.8 | 43.9 | 1 483 | 148 | Mangler data | Mangler data | 85 | 17,45 |
| 2025 | 44.9 | 42.4 | 1 274 | 129 | 785 | 61 | 85 | 14,99 |
| 2024 | 42.9 | 40.9 | 1 144 | 131 | 689 | 84 | 85 | 13,46 |
| 2023 | 44.0 | 41.8 | 1 180 | 130 | 660 | 66 | 85 | 13,88 |
| 2022 | 43.3 | 39.5 | 1 176 | 120 | 702 | 59 | 85 | 13,84 |
| 2021 | 47.4 | 40.8 | 1 339 | 123 | 721 | 60 | 85 | 15,75 |
| 2020 | 47.4 | 43.5 | 1 445 | 167 | 778 | 77 | 85 | 17 |
| 2019 | 45.8 | 41.3 | 1 411 | 144 | 724 | 78 | 85 | 16,6 |
| 2018 | 45.7 | 39.2 | 1 406 | 156 | 745 | 67 | 85 | 16,54 |
| 2017 | 44.2 | 38.5 | 1 206 | 132 | 613 | 53 | 85 | 14,19 |
| 2016 | 43.4 | 37.8 | 1 291 | 141 | 674 | 52 | 90 | 14,34 |
| 2015 | 41.5 | 37.8 | 1 040 | 137 | 505 | 54 | 90 | 11,56 |
| 2014 | 38.1 | Alle kvalifiserte kom inn | 978 | 105 | 481 | 40 | 90 | 10,87 |
| 2013 | 38.5 | 34.4 | 884 | 94 | 446 | 47 | 90 | 9,82 |
| 2012 | 39.6 | 35.6 | 1 031 | 106 | 505 | 58 | 90 | 11,46 |
| 2011 | 39.6 | 34.8 | 967 | 92 | 489 | 47 | 90 | 10,74 |
| 2010 | 40.5 | 35.7 | 972 | 103 | 530 | 49 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 40.1 | 34.8 | 860 | 77 | 441 | 35 | 66 | 13,03 |
| 2008 | 43.3 | 42.4 | 821 | 86 | Mangler data | Mangler data | 60 | 13,68 |
| 2007 | 46.2 | 43.1 | 936 | 95 | Mangler data | Mangler data | 60 | 15,6 |
| 2006 | 47.5 | 43.6 | 1 043 | 123 | Mangler data | Mangler data | 50 | 20,86 |
| 2005 | 47.0 | 42.0 | 1 171 | 120 | Mangler data | Mangler data | 90 | 13,01 |
| 2004 | 47.9 | 43.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 46.9 | 41.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.