Elektronisk systemdesign og innovasjon
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Master
- Utdanningsområde
- Teknologi, ingeniørfag og arkitektur
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 51,4↓ 1,8 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 53,1↓ 0,3 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 51.4 | 53.1 | 1 110 | 120 | Mangler data | Mangler data | 113 | 9,82 |
| 2025 | 53.2 | 53.4 | 1 029 | 125 | 653 | 66 | 110 | 9,35 |
| 2024 | 56.6 | 55.2 | 1 088 | 131 | 725 | 91 | 110 | 9,89 |
| 2023 | 58.0 | 57.2 | 1 121 | 151 | 793 | 94 | 110 | 10,19 |
| 2022 | 58.5 | 57.7 | 1 201 | 174 | 904 | 125 | 115 | 10,44 |
| 2021 | 58.5 | 57.7 | 1 179 | 182 | 874 | 134 | 115 | 10,25 |
| 2020 | 59.1 | 57.8 | 1 438 | 259 | 1 058 | 168 | 90 | 15,98 |
| 2019 | 57.6 | 56.6 | 1 273 | 188 | 882 | 124 | 90 | 14,14 |
| 2018 | 56.2 | 55.7 | 1 052 | 105 | 726 | 60 | 100 | 10,52 |
| 2017 | 56.1 | 54.0 | 980 | 108 | 662 | 65 | 89 | 11,01 |
| 2016 | 55.2 | 53.9 | 943 | 102 | 601 | 62 | 76 | 12,41 |
| 2015 | 54.7 | 53.2 | 1 170 | 133 | 761 | 67 | 77 | 15,19 |
| 2014 | 54.3 | 52.8 | 1 257 | 144 | 735 | 69 | 85 | 14,79 |
| 2013 | 52.6 | 51.5 | 1 204 | 99 | 699 | 53 | 80 | 15,05 |
| 2012 | 50.3 | 49.9 | 1 093 | 85 | 594 | 37 | 80 | 13,66 |
| 2011 | 47.4 | 47.8 | 956 | 91 | 544 | 39 | 82 | 11,66 |
| 2010 | 48.0 | 48.6 | 1 054 | 126 | 583 | 60 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 47.3 | 48.1 | 983 | 118 | 614 | 63 | 100 | 9,83 |
| 2008 | 52.8 | 54.5 | 1 026 | 114 | Mangler data | Mangler data | 85 | 12,07 |
| 2007 | 52.0 | 53.5 | 888 | 116 | Mangler data | Mangler data | 70 | 12,69 |
| 2006 | 51.0 | 52.7 | 789 | 110 | Mangler data | Mangler data | 80 | 9,86 |
| 2005 | 50.0 | 52.3 | 875 | 153 | Mangler data | Mangler data | 80 | 10,94 |
| 2004 | 43.5 | 48.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 47.9 | 51.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | Ikke oppgitt | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | Ikke oppgitt | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 52.0 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.