Cybersikkerhet og datakommunikasjon
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Master
- Utdanningsområde
- Informasjonsteknologi og informatikk
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 50,6↓ 7,4 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 52,8↓ 1,7 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 50.6 | 52.8 | 989 | 95 | Mangler data | Mangler data | 66 | 14,98 |
| 2025 | 58.0 | 54.5 | 923 | 111 | 534 | 53 | 66 | 13,98 |
| 2024 | 60.0 | 56.2 | 1 153 | 98 | 706 | 47 | 62 | 18,6 |
| 2023 | 59.0 | 56.1 | 670 | 74 | 447 | 48 | 62 | 10,81 |
| 2022 | 57.1 | 56.6 | 629 | 53 | 443 | 43 | 62 | 10,15 |
| 2021 | 58.1 | 56.1 | 693 | 74 | 485 | 53 | 62 | 11,18 |
| 2020 | 58.1 | 56.5 | 758 | 72 | 536 | 54 | 54 | 14,04 |
| 2019 | 58.9 | 56.4 | 755 | 60 | 526 | 42 | 54 | 13,98 |
| 2018 | 58.0 | 55.7 | 760 | 62 | 567 | 44 | 60 | 12,67 |
| 2017 | 57.0 | 55.2 | 649 | 52 | 439 | 38 | 45 | 14,42 |
| 2016 | 56.4 | 53.2 | 687 | 64 | 441 | 37 | 36 | 19,08 |
| 2015 | 54.7 | 54.0 | 749 | 49 | 483 | 28 | 36 | 20,81 |
| 2014 | 54.5 | 52.9 | 846 | 64 | 533 | 35 | 40 | 21,15 |
| 2013 | 53.2 | 51.1 | 767 | 58 | 447 | 24 | 60 | 12,78 |
| 2012 | 51.3 | 49.4 | 723 | 54 | 422 | 28 | 50 | 14,46 |
| 2011 | 48.8 | 49.6 | 653 | 65 | 403 | 32 | 45 | 14,51 |
| 2010 | 50.4 | 47.2 | 730 | 60 | 403 | 29 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 47.0 | 48.7 | 601 | 40 | 366 | 21 | 50 | 12,02 |
| 2008 | 53.8 | 55.9 | 722 | 56 | Mangler data | Mangler data | 48 | 15,04 |
| 2007 | 50.6 | 57.0 | 604 | 43 | Mangler data | Mangler data | 55 | 10,98 |
| 2006 | 53.0 | 54.9 | 771 | 72 | Mangler data | Mangler data | 75 | 10,28 |
| 2005 | 47.7 | 50.5 | 701 | 90 | Mangler data | Mangler data | 80 | 8,76 |
| 2004 | 49.3 | 52.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 53.3 | 54.5 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | Ikke oppgitt | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 61.0 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 58.8 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.