Bioingeniør, Trondheim
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 54,9↑ 0,6 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 52,2↑ 1,5 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 54.9 | 52.2 | 1 725 | 270 | Mangler data | Mangler data | 85 | 20,29 |
| 2025 | 54.3 | 50.7 | 1 454 | 220 | 888 | 115 | 85 | 17,11 |
| 2024 | 54.6 | 52.5 | 1 570 | 224 | 982 | 136 | 85 | 18,47 |
| 2023 | 54.7 | 53.2 | 1 579 | 200 | 1 035 | 135 | 80 | 19,74 |
| 2022 | 54.8 | 52.6 | 1 420 | 187 | 942 | 115 | 84 | 16,9 |
| 2021 | 56.1 | 54.0 | 1 756 | 243 | 1 145 | 143 | 80 | 21,95 |
| 2020 | 54.8 | 53.0 | 1 807 | 252 | 1 143 | 145 | 80 | 22,59 |
| 2019 | 53.9 | 52.2 | 1 568 | 227 | 1 005 | 127 | 80 | 19,6 |
| 2018 | 53.4 | 51.9 | 1 446 | 181 | 941 | 107 | 75 | 19,28 |
| 2017 | 53.9 | 51.3 | 1 474 | 231 | 919 | 124 | 66 | 22,33 |
| 2016 | 51.0 | 49.3 | 1 371 | 218 | 793 | 110 | 66 | 20,77 |
| 2015 | 46.5 | 43.4 | 847 | 152 | 379 | 61 | 66 | 12,83 |
| 2014 | 44.8 | 38.3 | 677 | 102 | 269 | 32 | 66 | 10,26 |
| 2013 | 44.0 | 41.3 | 664 | 119 | 284 | 48 | 66 | 10,06 |
| 2012 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 589 | 86 | 247 | 37 | 66 | 8,92 |
| 2011 | 41.1 | 39.2 | 581 | 101 | 264 | 46 | 61 | 9,52 |
| 2010 | 44.3 | 43.0 | 586 | 114 | 283 | 59 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 40.2 | 40.8 | 571 | 91 | 286 | 41 | 61 | 9,36 |
| 2008 | 47.8 | 50.0 | 650 | 94 | Mangler data | Mangler data | 55 | 11,82 |
| 2007 | 42.0 | 41.8 | 527 | 88 | Mangler data | Mangler data | 55 | 9,58 |
| 2006 | 42.8 | 46.5 | 548 | 88 | Mangler data | Mangler data | 55 | 9,96 |
| 2005 | 44.7 | 43.8 | 568 | 93 | Mangler data | Mangler data | 55 | 10,33 |
| 2004 | 45.2 | 45.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 44.3 | 40.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.