Bevegelsesvitenskap, bachelor
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Informasjonsteknologi og informatikk
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 46,7↑ 1,8 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 43,8↑ 0,8 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 46.7 | 43.8 | 1 192 | 115 | Mangler data | Mangler data | 60 | 19,87 |
| 2025 | 44.9 | 43.0 | 1 108 | 110 | 750 | 66 | 60 | 18,47 |
| 2024 | 47.6 | 44.3 | 1 171 | 128 | 755 | 81 | 60 | 19,52 |
| 2023 | 46.6 | 44.8 | 1 084 | 115 | 736 | 72 | 60 | 18,07 |
| 2022 | 44.5 | 42.6 | 1 171 | 160 | 759 | 88 | 100 | 11,71 |
| 2021 | 45.2 | 43.7 | 1 286 | 128 | 846 | 74 | 100 | 12,86 |
| 2020 | 47.3 | 43.8 | 1 310 | 167 | 805 | 83 | 100 | 13,1 |
| 2019 | 44.2 | 40.4 | 1 188 | 155 | 682 | 59 | 100 | 11,88 |
| 2018 | 44.7 | 41.1 | 1 158 | 152 | 661 | 77 | 100 | 11,58 |
| 2017 | 44.7 | 40.4 | 1 079 | 149 | 611 | 68 | 100 | 10,79 |
| 2016 | 45.1 | 40.7 | 1 072 | 160 | 583 | 58 | 100 | 10,72 |
| 2015 | 44.8 | 40.9 | 1 292 | 201 | 726 | 97 | 100 | 12,92 |
| 2014 | 46.5 | 41.8 | 1 194 | 188 | 672 | 83 | 100 | 11,94 |
| 2013 | 48.0 | 43.9 | 1 355 | 206 | 763 | 96 | 100 | 13,55 |
| 2012 | 47.3 | 44.1 | 1 263 | 217 | 727 | 117 | 100 | 12,63 |
| 2011 | 47.9 | 44.7 | 1 365 | 229 | 814 | 117 | 90 | 15,17 |
| 2010 | 47.4 | 43.4 | 1 540 | 250 | 930 | 141 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 48.1 | 44.3 | 1 591 | 258 | 832 | 94 | 100 | 15,91 |
| 2008 | 50.0 | 48.3 | 1 582 | 276 | Mangler data | Mangler data | 100 | 15,82 |
| 2007 | 50.8 | 49.0 | 1 538 | 309 | Mangler data | Mangler data | 100 | 15,38 |
| 2006 | 52.3 | 49.2 | 1 771 | 394 | Mangler data | Mangler data | 100 | 17,71 |
| 2005 | 50.6 | 48.6 | 1 557 | 320 | Mangler data | Mangler data | 50 | 31,14 |
| 2004 | 48.4 | 45.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 48.3 | 44.4 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 48.7 | 47.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 53.0 | 47.2 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.