Barnevern
Universitetet i Stavanger
- Studiested
- Stavanger
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 40,6↑ 4,8 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 39,3↑ 4,1 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 40.6 | 39.3 | 1 734 | 205 | Mangler data | Mangler data | 105 | 16,51 |
| 2025 | 35.8 | 35.2 | 1 419 | 156 | 867 | 77 | 105 | 13,51 |
| 2024 | 41.0 | 39.1 | 1 566 | 202 | 902 | 104 | 105 | 14,91 |
| 2023 | 42.3 | 38.0 | 1 487 | 176 | 793 | 84 | 105 | 14,16 |
| 2022 | 44.1 | 39.4 | 1 772 | 202 | 981 | 88 | 105 | 16,88 |
| 2021 | 47.0 | 42.5 | 2 449 | 281 | 1 289 | 111 | 105 | 23,32 |
| 2020 | 46.4 | 42.5 | 2 408 | 286 | 1 330 | 129 | 105 | 22,93 |
| 2019 | 46.0 | 41.3 | 2 496 | 327 | 1 268 | 155 | 105 | 23,77 |
| 2018 | 45.4 | 40.4 | 2 688 | 357 | 1 315 | 145 | 105 | 25,6 |
| 2017 | 43.9 | 38.8 | 2 143 | 284 | 1 006 | 115 | 105 | 20,41 |
| 2016 | 43.5 | 38.3 | 1 895 | 251 | 923 | 102 | 105 | 18,05 |
| 2015 | 41.5 | 37.9 | 1 857 | 262 | 902 | 126 | 100 | 18,57 |
| 2014 | 39.6 | 35.4 | 1 539 | 173 | 758 | 78 | 100 | 15,39 |
| 2013 | 39.5 | 35.7 | 1 603 | 201 | 796 | 82 | 100 | 16,03 |
| 2012 | 39.8 | 36.9 | 1 648 | 240 | 778 | 99 | 100 | 16,48 |
| 2011 | 40.2 | 37.1 | 1 569 | 215 | 737 | 90 | 100 | 15,69 |
| 2010 | 40.4 | 36.9 | 1 423 | 192 | 733 | 83 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 41.0 | 35.7 | 1 447 | 233 | 584 | 72 | 110 | 13,15 |
| 2008 | 39.6 | 39.4 | 1 344 | 185 | Mangler data | Mangler data | 110 | 12,22 |
| 2007 | 45.2 | 40.8 | 1 624 | 281 | Mangler data | Mangler data | 100 | 16,24 |
| 2006 | 45.5 | 40.7 | 1 681 | 282 | Mangler data | Mangler data | 100 | 16,81 |
| 2005 | 46.6 | 41.0 | 1 786 | 336 | Mangler data | Mangler data | 100 | 17,86 |
| 2004 | 47.7 | 42.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 46.5 | 41.4 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 45.1 | 41.0 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 45.0 | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 45.4 | 41.4 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.