Barnevern
Universitetet i Sørøst-Norge
- Studiested
- Porsgrunn
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 42,0↑ 0,5 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 33,0↓ 0,9 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 42.0 | 33.0 | 836 | 179 | Mangler data | Mangler data | 80 | 10,45 |
| 2025 | 41.5 | 33.9 | 833 | 168 | 344 | 57 | 80 | 10,41 |
| 2024 | 42.3 | 36.0 | 908 | 173 | 377 | 66 | 80 | 11,35 |
| 2023 | 44.7 | 35.0 | 836 | 175 | 332 | 49 | 80 | 10,45 |
| 2022 | 47.1 | 37.7 | 1 119 | 194 | 451 | 51 | 75 | 14,92 |
| 2021 | 47.8 | 40.9 | 1 541 | 296 | 681 | 90 | 75 | 20,55 |
| 2020 | 47.3 | 40.5 | 1 438 | 239 | 606 | 65 | 55 | 26,15 |
| 2019 | 47.3 | 39.2 | 1 117 | 216 | 413 | 66 | 55 | 20,31 |
| 2018 | 47.7 | 38.8 | 1 166 | 254 | 427 | 64 | 55 | 21,2 |
| 2017 | 46.2 | 36.9 | 989 | 222 | 322 | 51 | 55 | 17,98 |
| 2016 | 45.1 | 37.7 | 870 | 210 | 288 | 68 | 55 | 15,82 |
| 2015 | 43.5 | 35.2 | 660 | 143 | 214 | 42 | 55 | 12 |
| 2014 | 44.7 | 34.8 | 662 | 193 | 178 | 42 | 55 | 12,04 |
| 2013 | 45.6 | 34.3 | 672 | 200 | 191 | 54 | 55 | 12,22 |
| 2012 | 45.4 | 34.6 | 691 | 195 | 228 | 44 | 55 | 12,56 |
| 2011 | 44.4 | 32.8 | 633 | 156 | 190 | 31 | 52 | 12,17 |
| 2010 | 43.8 | 35.9 | 543 | 156 | 179 | 45 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 44.4 | 34.1 | 573 | 146 | 171 | 33 | 50 | 11,46 |
| 2008 | 42.0 | 33.4 | 526 | 126 | Mangler data | Mangler data | 50 | 10,52 |
| 2007 | 45.1 | 37.8 | 529 | 152 | Mangler data | Mangler data | 50 | 10,58 |
| 2006 | 46.8 | 42.1 | 772 | 143 | Mangler data | Mangler data | 25 | 30,88 |
| 2005 | 47.0 | 40.7 | 715 | 123 | Mangler data | Mangler data | 40 | 17,88 |
| 2004 | 51.0 | 41.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 48.7 | 39.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.