Barnevern
Universitetet i Innlandet
- Studiested
- Lillehammer
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 37,1
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 32,9
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 37.1 | 32.9 | 1 131 | 135 | Mangler data | Mangler data | 95 | 11,91 |
| 2025 | Alle kvalifiserte kom inn | Alle kvalifiserte kom inn | 953 | 118 | 502 | 57 | 95 | 10,03 |
| 2024 | 40.0 | 34.1 | 1 172 | 144 | 575 | 70 | 100 | 11,72 |
| 2023 | 42.2 | 35.0 | 1 127 | 99 | 545 | 35 | 95 | 11,86 |
| 2022 | 44.0 | 36.6 | 1 384 | 141 | 613 | 47 | 95 | 14,57 |
| 2021 | 46.9 | 41.8 | 1 851 | 202 | 887 | 80 | 90 | 20,57 |
| 2020 | 46.0 | 41.1 | 1 952 | 227 | 997 | 113 | 90 | 21,69 |
| 2019 | 45.0 | 39.0 | 1 915 | 190 | 860 | 88 | 90 | 21,28 |
| 2018 | 44.8 | 38.8 | 1 668 | 200 | 745 | 83 | 90 | 18,53 |
| 2017 | 43.7 | 38.2 | 1 490 | 190 | 636 | 70 | 90 | 16,56 |
| 2016 | 42.5 | 37.7 | 1 275 | 165 | 575 | 75 | 90 | 14,17 |
| 2015 | 42.5 | 36.8 | 1 253 | 174 | 540 | 67 | 90 | 13,92 |
| 2014 | 41.0 | 35.5 | 1 272 | 177 | 541 | 69 | 90 | 14,13 |
| 2013 | 41.9 | 35.7 | 1 209 | 177 | 513 | 67 | 90 | 13,43 |
| 2012 | 40.8 | 35.4 | 1 229 | 151 | 511 | 44 | 90 | 13,66 |
| 2011 | 40.9 | 35.5 | 1 189 | 168 | 485 | 56 | 90 | 13,21 |
| 2010 | 40.3 | 35.0 | 1 127 | 186 | 528 | 74 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 37.1 | 33.6 | 977 | 143 | 408 | 58 | 90 | 10,86 |
| 2008 | 36.9 | 35.1 | 973 | 145 | Mangler data | Mangler data | 90 | 10,81 |
| 2007 | 40.2 | 37.3 | 1 020 | 154 | Mangler data | Mangler data | 90 | 11,33 |
| 2006 | 43.0 | 39.4 | 1 089 | 172 | Mangler data | Mangler data | 90 | 12,1 |
| 2005 | 43.9 | 38.7 | 1 070 | 134 | Mangler data | Mangler data | 90 | 11,89 |
| 2004 | 43.9 | 38.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 43.0 | 38.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.