Barnevern
OsloMet – storbyuniversitetet
- Studiested
- Oslo
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 46,9↓ 1,5 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 41,3↓ 1,0 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 46.9 | 41.3 | 4 200 | 555 | Mangler data | Mangler data | 190 | 22,11 |
| 2025 | 48.4 | 42.3 | 3 720 | 571 | 1 898 | 226 | 190 | 19,58 |
| 2024 | 48.6 | 43.4 | 4 073 | 568 | 2 075 | 234 | 155 | 26,28 |
| 2023 | 48.1 | 44.5 | 3 560 | 493 | 1 915 | 228 | 170 | 20,94 |
| 2022 | 50.5 | 44.7 | 3 898 | 592 | 2 037 | 277 | 154 | 25,31 |
| 2021 | 50.9 | 44.8 | 4 379 | 651 | 2 191 | 284 | 154 | 28,44 |
| 2020 | 51.8 | 45.4 | 4 551 | 742 | 2 344 | 293 | 130 | 35,01 |
| 2019 | 51.2 | 44.3 | 4 211 | 659 | 1 959 | 247 | 130 | 32,39 |
| 2018 | 51.3 | 44.3 | 3 266 | 508 | 1 472 | 228 | 90 | 36,29 |
| 2017 | 50.0 | 44.0 | 3 121 | 507 | 1 387 | 207 | 90 | 34,68 |
| 2016 | 50.5 | 43.8 | 3 990 | 659 | 1 704 | 255 | 90 | 44,33 |
| 2015 | 49.9 | 42.6 | 3 047 | 510 | 1 272 | 194 | 90 | 33,86 |
| 2014 | 50.4 | 43.7 | 3 128 | 550 | 1 211 | 196 | 90 | 34,76 |
| 2013 | 49.6 | 42.6 | 3 286 | 562 | 1 287 | 221 | 90 | 36,51 |
| 2012 | 49.5 | 42.8 | 3 456 | 602 | 1 310 | 203 | 90 | 38,4 |
| 2011 | 48.7 | 42.2 | 3 401 | 525 | 1 467 | 174 | 90 | 37,79 |
| 2010 | 50.0 | 41.8 | 3 225 | 538 | 1 389 | 185 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 48.0 | 41.9 | 3 018 | 525 | 1 083 | 149 | 90 | 33,53 |
| 2008 | 49.6 | 45.9 | 2 715 | 449 | Mangler data | Mangler data | 80 | 33,94 |
| 2007 | 51.5 | 46.9 | 2 986 | 507 | Mangler data | Mangler data | 80 | 37,33 |
| 2006 | 51.3 | 45.6 | 3 131 | 562 | Mangler data | Mangler data | 90 | 34,79 |
| 2005 | 52.3 | 46.0 | 3 137 | 571 | Mangler data | Mangler data | 90 | 34,86 |
| 2004 | 52.4 | 44.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 52.3 | 43.8 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | 51.8 | 42.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 49.2 | 41.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2000 | 49.8 | 42.4 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.