Barnevern
Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
- Studiested
- Trondheim
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 49,6↑ 1,1 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 46,5↑ 1,1 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 49.6 | 46.5 | 2 417 | 288 | Mangler data | Mangler data | 90 | 26,86 |
| 2025 | 48.5 | 45.4 | 1 986 | 247 | 1 333 | 149 | 90 | 22,07 |
| 2024 | 48.5 | 45.9 | 2 156 | 268 | 1 448 | 162 | 90 | 23,96 |
| 2023 | 48.5 | 45.2 | 2 053 | 242 | 1 312 | 125 | 90 | 22,81 |
| 2022 | 47.0 | 45.0 | 2 051 | 242 | 1 323 | 145 | 100 | 20,51 |
| 2021 | 49.4 | 45.9 | 2 432 | 276 | 1 462 | 150 | 100 | 24,32 |
| 2020 | 49.6 | 46.0 | 2 618 | 320 | 1 658 | 170 | 90 | 29,09 |
| 2019 | 49.4 | 45.5 | 2 400 | 311 | 1 415 | 150 | 90 | 26,67 |
| 2018 | 49.0 | 44.3 | 2 300 | 310 | 1 305 | 156 | 90 | 25,56 |
| 2017 | 48.0 | 44.6 | 2 534 | 392 | 1 432 | 185 | 90 | 28,16 |
| 2016 | 47.5 | 42.9 | 2 440 | 362 | 1 319 | 171 | 90 | 27,11 |
| 2015 | 45.5 | 41.7 | 1 954 | 296 | 1 060 | 134 | 90 | 21,71 |
| 2014 | 44.2 | 40.4 | 1 708 | 269 | 862 | 117 | 102 | 16,75 |
| 2013 | 46.0 | 41.7 | 1 905 | 302 | 977 | 139 | 90 | 21,17 |
| 2012 | 45.6 | 40.7 | 1 959 | 324 | 980 | 146 | 90 | 21,77 |
| 2011 | 46.8 | 40.9 | 1 986 | 328 | 991 | 144 | 90 | 22,07 |
| 2010 | 45.3 | 40.1 | 1 835 | 296 | 947 | 133 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 46.1 | 41.6 | 1 868 | 304 | 837 | 104 | 75 | 24,91 |
| 2008 | 47.4 | 43.0 | 1 739 | 296 | Mangler data | Mangler data | 75 | 23,19 |
| 2007 | 49.8 | 45.2 | 2 042 | 371 | Mangler data | Mangler data | 75 | 27,23 |
| 2006 | 49.1 | 43.7 | 1 917 | 342 | Mangler data | Mangler data | 75 | 25,56 |
| 2005 | 49.9 | 44.6 | 1 931 | 349 | Mangler data | Mangler data | 75 | 25,75 |
| 2004 | 49.5 | 44.7 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 48.7 | 43.9 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.