Barnevern
Høgskolen i Østfold
- Studiested
- Fredrikstad
- Nivå
- Bachelor
- Utdanningsområde
- Medisin, odontologi, helse- og sosialfag
- Studiets hjemmeside
- Les mer om studiet på studiets hjemmesider
Historiske poenggrenser, søkertall og studieplasser
Totale søkere og førstevalg vises separat fra ORDF. Søkere og førstevalg i ordinær kvote (ORD) er ukjent. Poenggrensene gjelder SO, suppleringsopptaket.
Poenggrenser 2026
- Ordinær kvote (ORD)
- 42,5↓ 2,3 fra 2025
- Førstegangsvitnemål (ORDF)
- 36,4↓ 1,9 fra 2025
Totaltall og ORDF-tall vises hver for seg. Søkere og førstevalg i ORD er ukjent. Manglende tall og år til kontroll tegnes ikke.
Totale søkere
Førstevalg totalt
Søkere i ORDF
Førstevalg i ORDF
Planlagte studieplasser
Søkerpress
| År | Poeng ORD (SO) | Poeng ORDF (SO) | Totale søkere | Førstevalg totalt | Søkere i ORDF | Førstevalg i ORDF | Planlagte studieplasser | Søkerpress |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 42.5 | 36.4 | 1 074 | 140 | Mangler data | Mangler data | 79 | 13,59 |
| 2025 | 44.8 | 38.3 | 1 113 | 160 | 443 | 54 | 73 | 15,25 |
| 2024 | 44.2 | 38.8 | 1 233 | 159 | 513 | 56 | 60 | 20,55 |
| 2023 | 44.7 | 39.1 | 1 155 | 153 | 469 | 52 | 50 | 23,1 |
| 2022 | 46.3 | 39.0 | 1 257 | 153 | 533 | 57 | 63 | 19,95 |
| 2021 | 49.3 | 42.5 | 1 575 | 188 | 639 | 73 | 55 | 28,64 |
| 2020 | 48.2 | 42.4 | 1 725 | 223 | 717 | 91 | 50 | 34,5 |
| 2019 | 47.1 | 41.3 | 1 589 | 237 | 651 | 89 | 50 | 31,78 |
| 2018 | 48.0 | 41.4 | 1 713 | 264 | 678 | 95 | 50 | 34,26 |
| 2017 | 46.0 | 39.6 | 1 503 | 213 | 554 | 72 | 50 | 30,06 |
| 2016 | 45.6 | 39.3 | 1 293 | 174 | 467 | 55 | 50 | 25,86 |
| 2015 | 45.3 | 38.6 | 1 185 | 164 | 431 | 58 | 45 | 26,33 |
| 2014 | 44.0 | 38.6 | 1 017 | 141 | 353 | 41 | 40 | 25,43 |
| 2013 | 45.6 | 38.1 | 1 055 | 157 | 366 | 48 | 40 | 26,38 |
| 2012 | 44.7 | 39.2 | 1 027 | 159 | 345 | 43 | 35 | 29,34 |
| 2011 | 46.7 | 37.9 | 929 | 148 | 310 | 44 | 35 | 26,54 |
| 2010 | 44.9 | 37.1 | 901 | 145 | 342 | 44 | Mangler data | Mangler data |
| 2009 | 43.1 | 36.5 | 818 | 130 | 271 | 34 | 35 | 23,37 |
| 2008 | 42.9 | 40.2 | 772 | 117 | Mangler data | Mangler data | 35 | 22,06 |
| 2007 | 46.8 | 43.2 | 856 | 135 | Mangler data | Mangler data | 33 | 25,94 |
| 2006 | 48.6 | 42.5 | 847 | 142 | Mangler data | Mangler data | 33 | 25,67 |
| 2005 | 48.6 | 41.3 | 847 | 170 | Mangler data | Mangler data | 33 | 25,67 |
| 2004 | 51.0 | 42.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2003 | 48.0 | 41.6 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2002 | Ikke oppgitt | Ikke oppgitt | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
| 2001 | 47.5 | 42.3 | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data | Mangler data |
Datakilde og tolkning
Historiske opptakstall: Samordna opptak / Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.
«Alle kvalifiserte kom inn» vises bare når datakilden uttrykkelig oppgir dette. «Ikke relevant» krever en eksplisitt status for kvoten. I datakilden betyr 0 «Alle kvalifiserte kom inn», mens -1 betyr «Ikke oppgitt». NULL vises som «Mangler data». I grafen over poenggrenser tegnes disse statusene som 0. «Til kontroll» betyr at tallene for året er under kontroll, ikke at de er bekreftet feil. Slike år tegnes også som 0 i poenggrensegrafen og vises ikke i de andre grafene.